БОГАТ ЧОВЕК НУДИ 500.000 ДОЛАРИ ЗА ОДГОВОР НА ЕДНО ПРАШАЊЕ: Има врска со ЖИВОТОТ по СМРТТА!

4 февруари, 2021
883307_profimedia0503855623_ls

Луѓето едноставно ги фрлаа своите пари. Имав среќа…

Покрај со недвижнини, Бигелов се занимаваше и со наука, за што уште од рана возраст покажуваше интерес. Науката го привлече како ученик во основно училиште кога ги забележа рефлексиите на тестирањето на нуклеарно оружје во пустина, на околу сто километри од Лас Вегас, каде што порасна. И тогаш иако доста лош во математиката, сфати дека повеќе го интересира летот во вселената.

Ќе направи кариера од која ќе се збогати, а потоа тие пари ќе ги вложи во патување во вселената. Така мислеше – дека мора да има доволно пари за да собере врвни научници кои ќе му ја остварат желбата.

И навистина, Бигелов студирал банкарство, специјализирал трговија со недвижнини, на што заработил многу пари. Изградил околу 15.000 деловни и станбени единици и купил 8.000 други.

Тој исто така покажа и колкава деловна мудрост има кога продаде поголем дел пред финансиската криза во 2008 година. Таква цена по квадратен метар станбен или деловен простор веројатно никогаш нема да се постигне.

„Луѓето само ги фрлаа своите пари. Имав среќа… “, ја опиша ситуацијата 75-годишниот Бигелов денес.

После тоа, време беше целосно да се развие потенцијалот на Бигелоу Аероспејс, компанија за вселенски летови што ја основаше во 1999 година.

Тој исто така беше клучната личност која преку сенаторот Хари Рид ја убеди американската администрација да започне програма за препознавање закани од вселената во 2017 година, што всушност е потрага по НЛО.

Потоа дојде пандемијата.

Повеќе немаше никаква основа за одржување на „Авиопросторот на Бигл“, кој успеа да испорача еден модул до Меѓународната вселенска станица во осмиот лет на „Спејс Х“. Работата на компанијата беше прекината и сите 88 работници беа отпуштени.

500.000 долари награда

Сепак, умот на деловниот и вселенскиот ветеран не мируваше. Пред помалку од две недели беше објавено дека Бигелов понуди награда до половина милион долари на секој што ќе докаже дека има живот после смртта. Тоа е, наградата се нуди како доказ за опстанокот на свеста по конечната смрт на телото.

Кралот на недвижнини, чие богатство се проценува на околу милијарда долари, го основаше Институтот за студии на свеста Бигелоу, односно истражување за тоа што се случува откако ќе умреме.

Наградите за таквото знаење се движат од 150 000 до 500 000 долари. New York Times, кој прв ја објави сторијата за тоа, не верува дека некој ќе најде нешто докажано, но Бигелов повторно успеа да предизвика интерес за интересно прашање за човечкото искуство – преминот кон „другиот свет“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi