Брз тест на личноста: Потребна ви е само една минута да го одговорите и да дознаете нешто повеќе за себе!

7 август, 2021
237042_1_f

Сигмунд Фројд е еден од најценетите научници на 20 век, но и најконтроверзен. Некои го сметаа за машки феминист, како Коко Шанел, додека други беа воодушевени од неговата кариера.

Две дела го обележаа неговиот живот, а еден од неговите најинтересни тестови е оној што може да открие дури осум вистини за карактерните црти на една личност за само една минута. Најважно е да одговорите искрено на тестот и да не преминувате на следните прашања се додека не го дадете вистинскиот одговор, како и да не ги читате резултатите пред време. Пробајте и откријте каква личност сте.

Прашања:

 1. Гледате во море. Кој е вашето прво чуство? (Можете да ги затворите очите)
 2. Се движите низ шума и гледате во своите стапала. Што чуствувате?
 3. Гледате лет на галеби. Што чуствувате?
 4. Гледате стадо коњи. Без многу размислување, запишете што чуствувате.
 5. Во пустина гледате ѕид со мал отвор, зад којшто се крие оаза. Напишете што ќе направите, без многу размислување!
 6. Повторно пустина. Уморни сте од долгиот пат. Гледате сад со вода. Што ќе направите? Запишете го тоа веднаш.
 7. Изгубени сте во шума. Се стемнува. Гледате куќа со осветлени прозорци. Што ќе направите?
 8. Се наоѓате во магла. Што ќе направите? Како ќе постапите?

Одговори:

 1. Вашиот однос кон емоциите, животот, чуствата.
 2. Како се чуствувате во вашето семејство.
 3. Вашиот однос кон жените.
 4. Вашиот однот кон мажите.
 5. Вашата основна животна стратегија, вашата цел. Како ги решавате проблемите.
 6. Вашиот сексуален живот. Изборот на партнер.
 7. Вашата подготвеност за брак. Ако веќе сте во брак – вредноста на бракот.
 8. Вашиот однос кон смртта.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi