Брз тест открива дали сте под стрес: Проверете дали змиите се движат или стојат

16 август, 2021
1629104895918-rotred-snakes-akiyoshi-kitaoka-3-830x0

Внимателно погледнете ја сликата и дознајте дали е време да се одморите

Времето во кое живееме не тера секојдневно да сме изложени на разни стресни ситуации, а овој едноставен тест ќе ви открие колку сте под стрес и дали е време да „повлечете рачна“ и да си дадете малку одмор.

Честопати луѓето не се ни свесни дека се под стрес, а за да дознаете, обрнете внимание на сликата и внимателно набљудувајте дали круговите се движат или мируваат.

Авторот на илустрацијата, јапонскиот професор по психологија Акијоши Китаоке, тврди дека смирените и сталожени луѓе гледаат статични кругови, додека оние кои се уморни и под стрес гледаат подвижни кругови.

Ако припаѓате на овие вторите, размислете што ве исцрпува толку и пронајдете техники кои служат за ослободување од стресот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi