Целата роба во оваа продавница е ЛАЖНА – и луѓето доаѓаат да купуваат! (ВИДЕО)

28 април, 2021
prodavnica

За што служи ова?

Англиската уметница Луси Спероу води аптека (поточно, продавница за козметика). Проблем? Во нејзината „аптека“ целата стока е лажна, односно изработена од филц (ткаенина направена од животински влакна).

Роба има и премногу – има парфеми, паста за заби, шминка…

Lusi Sperou

Луси рече дека и требало една година да изгради ваква аптека и луѓето позитивно да реагираат на тоа. Како што вели, нејзината цел била да разбуди носталгија, чувство на смиреност, во простор каде што луѓето не се смирени.

Интересно? Не баш, но кога некој има многу слободно време. Дури и ако може да се заработи… Сепак, на уметницата треба да и се оддаде почит за трудот што го вложила.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi