ЦЕЛОСЕН ХАОС! Викендот пред нас НОСИ НЕОЧЕКУВАНИ НЕШТА, неизвесност, нервоза, расправии и беспомошност!

12 март, 2021
profimedia-0312270744

Подгответе се добро!

Кога ќе дојде петок, се чини дека сè ни е полесно затоа што викендот и одморот доаѓаат наскоро, можност да уживаме во слободното време. Еве што велат ѕвездите за денес и како да го извлечете најдоброто од тоа и да се подготвите за она што претстои, бидејќи работите нема да одат според планираното за повеќето.

ОВЕН

Збунувачките ситуации на работа ќе ви донесат нервоза, но и грижи. Совет за вас е да не брзате на кој било начин, ниту во однос на договорите, ниту во однос на исполнувањето на деловните обврски. Во емотивниот сегмент, вие сте малку повлечени од вообичаеното. Размислувате за иднината на врската во која сте.

БИК

Сосема променливо расположение, така што во еден момент ќе бидете многу активни, а во следниот ќе се повлечете во себе и ќе ги тргнете настрана обврските. Ќе ви треба многу време за да го постигнете планираното. Се потенцира романса во врска со сакана личност.

БЛИЗНАЦИ

Денот е добар да започнете со лични обврски, но можно е да ги потиснете деловните ситуации поради тоа. Не сте исполнети во емотивниот сегмент и ќе побарате совет од член на семејство или пријател.

РАК

Очекувате премногу од другите, но и од себе. Колку и да се трудите, тешко дека ќе успеете да ги реализирате своите планови. Ова не е ваш ден. Затоа емоционалниот сегмент е многу нагласен и во врска со саканата личност, следат особено сензуални и романтични моменти.

ЛАВ

Финансиските приоритети ви се на ум денес. Не постои начин да се помирите во однос на приливот и трошоците и повремено ќе бидете многу загрижени за тоа што и како да постапите. Посветете се повеќе на саканата личност, таа со право тврди дека ја запоставувате и ги ставате сите други обврски пред неа.

ДЕВИЦА

Можеби мислите дека сте доволно способни да ги завршите своите обврски денес, но ќе испадне дека нема да можете да ги донесете на крај. Во последен момент нема поддршка од колегите и веројатно ќе мора да ги одложите сите планови за утре. Емоционално одлично.

ВАГА

Вие сте збунети од ситуациите на работа, но немате намера да се откажете од своите цели и планови. Наместо да брзате, внимавајте на она што се случува околу вас. Ја запоставувате вашата сакана личност заради контакт со пријателите.

СКОРПИЈА

Се обидувате да се прилагодите на некои ситуации, но решенијата постојано ви се лизгаат од раце. Денес исто така сте надвор од фокусот, особено наутро. Многу размислувате за некого и оваа личност ќе ви поминува низ мислите во текот на целиот ден …. денес сте склони кон фантазирање …

СТРЕЛЕЦ

Во никој случај не успевате да се снајдедте во ситуациите во текот на денешниот ден. Сè изгледа неизвесно, несигурно, а исто така ви треба многу повеќе време за некои од најосновните обврски. Посоодветно ви е попладнето и вечерта да ги поминете во семејната средина и одмор…

ЈАРЕЦ

Обврската е повеќе од вообичаена и можно е да бидете доста исцрпени во текот на утрото. Колку и да се трудите да постигнете договор, никогаш не успевате да се согласите со другата страна. Во емотивниот сегмент е нагласена потребата за повеќе романтични моменти.

ВОДОЛИЈА

Ден кога е можно да заработите пари, но за да го постигнете тоа, ќе мора да бидете паметни. Ако планирате да излезете, веројатно ќе го одложите тоа за да поминете мирна и исполнета вечер дома со вашата сакана личност.

РИБИ

Можеби треба да извршите задачи што не ви се допаѓаат или што ве оптоваруваат. Неколку стресни моменти и исцрпеност во текот на денешниот ден во деловниот сегмент. Не дозволувајте оваа да ја уништи вечерта што планиравте да ја поминете со вашата сакана личност.