Дали е навистина толку лесно? Адвокат открива како да препознаете дали некој ве леже за само 5 секунди (ВИДЕО)

9 март, 2021
Lazov

Малите нешта откриваат дали некој ја зборува вистината или не

Логично, кој би препознал лажговци подобро од адвокатите?

Затоа не е изненадувачки што краткото видео што адвокатот Мајкл Мандел го објави на TikTok предизвика големо внимание.

Имено, врз основа на своето искуство, тој откри како лесно да препознаете лажго.

„Ако се сомневате дека некој ве лаже, замолете го повторно да ја раскаже својата приказна. Луѓето кои ја кажуваат вистината додаваат факти и се сеќаваат на повеќе детали кога повторуваат изјава, додека лажговците обично паметат една приказна и секогаш се држат до неа. И главниот трик е да се натера потенцијалниот лажго да ја повтори приказната, но овој пат назад. Ова ќе ги натера да размислуваат многу повеќе, и колку повеќе се трудат, полесно ќе ги фатат во лага “, објаснува Мандел.

Погледнете го видеото:

@lawbymike

Stop falling for people’s lies! Watch this #law #lies #lawyer

♬ Whoopty – CJ
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi