ОВИЕ 7 ЈАСНИ ЗНАЦИ ПОКАЖУВААТ ДЕКА СТЕ ИНТЕЛИГЕНТНИ: Иако можеби не мислите така

2 мај, 2021
132739_book-841171-1920_f

Луѓето со висок коефициент на интелигенција ги преанализираат другите, перфекционисти се…

1. Тешко им е да се справат со сите емоции што ги чувствуваат

“Тоа е вообичаен проблем на интелигентните луѓе, особено оние кои знаат да се изразат добро вербално. Оние кои знаат помалку да се изразат, викаат, скокаат, плачат, се смеат … Јас го објаснувам сето тоа. И тогаш кога ќе објаснам, сите тие емоции сè уште стојат во мене ”, Опиша еден од корисниците на социјалната мрежа Quora, а тој го објаснува ова со тврдење дека помалку интелигентните луѓе потешко ги препознаваат сопствените емоции, па затоа не ги разбираат целосно.

2. Тешко препознаваат колку некој друг работи

Интелигентните луѓе обично треба да се трудат помалку од просечно, а ова може да стане проблем кога младата популација ќе забележи дека не треба да се труди напорно за да постигне добри резултати, што значи дека им е крајно тешко да се здобијат со работна етика.

3. Немаат простор за грешка

Големите очекувања од другите постојано им се наметнуваат на интелигентните луѓе и ќе биде тешко да им се објасни нивната грижа и несигурност на оние кои не поминуваат низ тоа. Ова е причината зошто тие честопати можат да бидат фрустрирани и непријатни.

4. Ги нервираат другите така што постојано ги исправаат

Честопати исправувањето на туѓите грешки може да биде крајно антипатично, а многу интелигентните луѓе постојано ги забележуваат туѓите грешки, поради што лесно оставаат впечаток на арогантни и вообразени луѓе што луѓето не ги сакаат во нивна близина.

5. Прекумерна анализа

Луѓето со супериорна интелигенција имаат навика да ја анализираат секоја ситница што им се случува, а тоа дури може да ги полуди.

6. Тие се перципираат како фалбаџии

Тие често сакаат да помогнат некому, обезбедувајќи му потреба за информации, а потоа добиваат впечаток дека непотребно се фалат со своето знаење, што може да биде крајно одбивно за другите.

7. Тие знаат колку не знаат

Интелигентните луѓе полесно ја согледуваат реалноста и како такви полесно разбираат дека не знаат апсолутно сè и полесно им е да утврдат во кои области се подобри.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi