Дали сте под стрес? Погледнете ја оваа фотографија и дознајте го одговорот!

18 јули, 2021
Screenshot_2

Во зависност од брзината на движење на илустрацијата, ќе го откриете вашето расположение.

Оптичките илузии често откриваат интересни работи за нашата личност, но тие можат да ги откријат и нашите чувства и расположенија, а со тоа да дадат одговор на прашањето дали сме под стрес. Следната оптичка илузија ја направи јапонскиот професор по неврологија Јамамото Хашима, а во зависност од брзината на движењето на илузијата, ќе откриете дали сте под стрес.

Сè што треба да направите е да ја погледнете илустрацијата и да обрнете внимание на тоа дали таа се движи или стои мирно. Ако ви се движи илустрацијата, обрнете внимание на брзината на нејзиното движење, бидејќи тоа го открива вашето расположение.

Ако вашата илустрација не се движи или само малку се движи, не сте под стрес, вие сте здрави и добро спиете. Ако постојано се движите полека, малку сте под стрес или сте уморни. Но, ако илустрацијата брзо се движи, веројатно сте под голем стрес.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi