Дали сте ранливи или ги криете емоциите: Инструментот што ќе го изберете открива како „свири“ вашата душа

14 септември, 2021
instrumenti-830x0

Се верува дека секоја душа има своја музика и затоа се вели дека блиските луѓе се луѓе чиишто души звучат слично

Луѓето кои одлично се сложуваат, без оглед на видот на осносот, честопати се вели дека се сродни души. Се верува дека секоја душа има своја музика и затоа се вели дека блиските луѓе се луѓе чии души звучат слично.

Овој тест, во зависност од тоа кој инструмент од фотографијата ќе го изберете на почетокот, ќе ја открие вистинската музика на вашата душа.

Тестот е интересен и инспиративен, а сѐ што треба да направите е брзо да изберете еден инструмент и да прочитате како „свири“ вашата душа.

1. Ако ја одбравте виолината…

Бојата на вашата душа е виолетова. Вие сте многу ранлива и чувствителна душа. Луѓето со такви особини се неверојатно љубезни и сочувствителни и често прават многу за другите и забораваат на себе.

Главниот квалитет на вашата душа е нежноста. Знаете за оваа особина подобро од било кој друг, затоа што сте нежни кон сѐ околу вас.

Вашиот дар е што често можете да ги предвидите настаните, дури и ако не сте свесни за тоа. Меѓутоа, ако станете свесни за овој талент, сигурно ќе се сетите на барем една ситуација кога би можеле да „видите“ што ќе се случи.

2. Ако го одбравте пијаното…

Бојата на вашата душа е жолта, бојата на Сонцето, топла и дарежлива. Полни сте со енергија, многу сте емотивни, но со текот на годините се обидувате да го прикриете тоа.

Да се ​​биде во ваша близина е доста пријатно искуство, бидејќи великодушно го „осветлувате“ просторот во кој се наоѓате. Недостаток е што можете да бидете многу раздразливи и да ги мешате луѓето со својата енергија.

Вие сте добри лидери, наставници и лекари. Привлекувате луѓе затоа што сте основни исцелители.

3. Ако ја одбравте флејтата…

Бојата на вашата душа е зелена. Ова е бојата на младите лисја што шушкаат на ветрот. Вие сте вечно млади и имате детска душа, искрена и некорумпирана. Детската душа секогаш гледа во светот со ентузијазам.

Ваквите луѓе честопати изгледаат помлади и имаат импресивен и привлечен изглед. Сакаат сѐ што е ново и интересно и сте вечни оптимисти. Честопати имате проблеми во младоста, бидејќи сте лековерни и им верувате на луѓето, а во исто време и многу тврдоглави.

Исто така, ако ја изберете флејтата, тоа подразбира дека сте исклучително креативни – талентирани актери, писатели, музичари и танчери. Штета што понекогаш строгиот свет ги совладува вашите таленти.

4. Ако сте го одбрале саксофонот…

Вашата душа е бела. Бидејќи белата боја лесно се комбинира со различни нијанси, така и луѓето со овој тип на душа имаат различни квалитети.

Ова се многу интересни луѓе, тие имаат толку многу различни таленти и теми за разговор, што е фасцинантно да комуницирате со нив секој ден. Можете да го живеете целиот живот со нив без да дознаете сѐ за она што тие го знаат.

Овој тип на луѓе секогаш има разновиден животен пат, полн со интересни настани. Нивниот подарок е среќа и навистина, понекогаш се среќни и возбудени без очигледна причина.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi