Ѕвездите не тераат да ги скршиме оковите: Бидете особено внимателни во вторник и недела

14 јуни, 2021
woman-21130991920-830x0

Астрологот Јасмина Мрдаj предвидува што не чека до крајот на неделава

Неделата ја започнуваме со транзитот на Месечината преку знакот Лав, кој на првиот ден од неделата ќе го нагласи егото и потребата за наметнување и нагласување на личноста.

Ќе бидат присутни многу конфликти и недоразбирања помеѓу претпоставените и подредените. Некој нема да има толеранција за угнетување, па тоа ќе се манифестира на многу непријатен начин. Ќе наидете на ограничувања и ограничувања на вашата слобода, што ќе ви предизвика излив на гнев и фрустрација.

Овој ден не носи јасна слика за вистинската состојба на работите, туку искривена перцепција. Луѓето не се прикажани во вистинско светло, а вашите реакции може да бидат заматени од ирационални ставови и однесување. Падот на имунитетот, настинките и вирусите се актуелни во првиот ден од неделата.

Вторник носи еден многу предизвикувачки аспект, кој секако делува неколку дена порано и неколку дена подоцна. Носи секакви ситуации во кои ќе имате голема потреба за слобода и ослободување од наметнувањето окови од други и околината, додека од друга страна чувствувате потреба да се држите до зоната на удобност, стариот и познат начин на функционирање.

Внатрешниот конфликт во вас ќе доведе до околности што го изтргнуваат тлото под вашите нозе и ве принудуваат да се менувате, како и да прекинете одредени врски. Насочете го вишокот енергија што ќе го почувствувате на овој ден кон физички вежби. Овој ден носи тешкотии со законот, наметнување одговорност и вина.

Во среда, со Месечината во знакот на Девица, нашиот фокус се насочува кон полето на работа, организација, здравје, рутина и ситници. Направете список со обврски и обидете се да завршите колку што можете повеќе на овој ден. Добро е да одите на рутински прегледи, да внимавате на вашата исхрана и да се позанимавате со администрацијата.

Премногу муабети, комуникација и обврски можат да ве изморат во четврток, затоа воздржете се од премногу активности затоа што ќе го изгубите фокусот. Вашето внимание не е најизразено на овој ден, затоа не носете важни одлуки или документација на овој ден. Имате склоност кон мегаломански планови. Чувствителност на стомакот.

Од петок, Месечината се сели во знакот на Вага, што викендот го бои со поле на љубов и партнерски односи. Емоционалните односи и соработки сега се во фокусот, затоа фокусирајте се на постигнување рамнотежа и хармонија. Луѓето се повеќе насочени кон размислување за брак, брачни и емоционални врски за време на овој транзит.

Може да имате убава петочна вечер со вашиот партнер. Ако немате партнер, искористете ја оваа вечер за излегување и запознавање.

Сабота е ден за средба со луѓе од минатото. Ова го поддржува аспектот кон Сатурн и ретроградниот Меркур. Дозволете им на луѓето да имаат различни ставови од вас и препознајте ги ситуациите во кои се наоѓате како момент во кој треба да реагирате поинаку. Овој ден е идеален за воспоставување контакти и соработки.

Во недела, денот започнува со напнати околности кои предизвикуваат внатрешен конфликт помеѓу потребата да ги задоволите другите и потребата да се задоволите себеси. На овој ден се нагласува наметнувањето чувство на вина, љубомора, завист, посесивност и манипулација.

На овој ден, Јупитер се движи ретроградно на неколку месеци. Ќе се вратат ситуации во кои не сте завршиле нешто законски, некој ќе се врати на усовршување, некој ќе патува во далечни земји, ќе ја доведете во прашање вашата цел и систем на вредности.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi