ЕДЕН НОСИ ПАРИ, ДРУГ ГИ РЕШАВА ЉУБОВНИТЕ ПРОБЛЕМИ: 4 кристали кои секогаш треба да ги имате со вас

17 мај, 2021
kristali

Постојат и такви кои ќе ви помогнат да се ослободите од лошите навики…

Некои кристали ја подобруваат комуникацијата, некои ни носат љубов или пари, но многу се важни и оние кои можат да ни помогнат во однос на самодовербата. Ако го имате овој проблем или имате личност во околината на која не му е доволно, можете да препорачате некои од кристалите од текстот. Ние ги издвоивме четирите најважни камења.

Јаспис

Јаспис е камен што може да биде во различни бои. Тој ни носи мир. Овозможува заштита од негативни енергии, ни помага да станеме искрени со самите себе.

Со овој камен имаме храброст да реализираме проекти. Ја стимулира имагинацијата и креативноста. Ако сакате да имате поголема сила да отстраните некои работи кои не се добри за вас, како што се лошите навики, со јаспис ќе го направите тоа полесно.

Оникс

Овој камен, кој има црна боја, ни дава сила, ја зајакнува виталноста и издржливоста. Заштитува од негативност. Ги ублажува стравовите и грижите, дава позитивен став и ја подобрува концентрацијата. Симболизира искреност и духовитост. Ни помага да се контролираме во однос на гневот и бесот. Ни дава самодоверба дека можеме полесно да ги постигнеме нашите цели.

Цитрин

Цитринот е златно-жолт камен и е проѕирен. Одличен е за пари, работа и успех. Ни дава поголема самодоверба и поголема способност за комуникација. Оној што го носи има чувство дека може да ја реализира секоја идеја и да биде успешен.

Сонлив кварц

Ако имате некои физички или емоционални блокади, ова е идеален камен за вас. Кому му е многу важно, треба да го користи овој кристал. Тој е одличен камен за оние кои практикуваат медитација. Секој кој има потреба од фокус може да му помогне. Што се однесува до самодовербата, едно лице може да се чувствува многу помирно, порасположено.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi