Единствениот хороскопски знак кој се согласува со сите

11 мај, 2021
1620653758-profimedia-0253451045-750x500

Овој знак на Зодијакот се согласува со сите други без драма, тие се одлични и лојални пријатели, забавни се за излегување и ги сакаат како колеги на работа.

Станува збор за Риби. Овој променлив воден знак е насочен кон емоции и нивната емпатија е на многу високо ниво.

Како пријатели, Рибите се крајно реални и сигурни. Со нивната 11-та куќа управувана од Сатурн, планетата на правила и одговорности, тие ги сфаќаат пријателствата и општеството многу сериозно. Откако Рибите ќе станат ваши пријатели, очекувајте да биде „долгорочно“. Особено земјените знаци Рибите честопати ги сметаат за нивен најдобар пријател.

Со нивниот сектор дом и семејство управува Меркур, планета на комуникација што се менува, така што Рибите можат да ја преземат секоја потребна улога во групата. Нивната радост за живот најмногу ја ценат воздушните знаци.

Тие се добри и во романтичните врски. Иако имаат репутација на интроверти и тешко се отвораат, со нивниот сектор на романтика и задоволство управува Месечината, планетата на задоволството и животот во сегашноста. Рибите интуитивно знаат што да прават и во која насока да одат. Во љубовта најдобро се согласуваат со другите водени знаци.

Што се однесува до работата, тие можат да имаат репутација на живот „во облаци“, но Рибите всушност многу добро ги решаваат проблемите. Бидејќи со нивниот деловен сектор управува Сонцето, лесно преземаат контрола врз состаноците и проектите. Покрај тоа, тие се многу лојални и ќе се борат до крај за своите колеги. Секој ги сака во својот тим. Огнените знаци ги ценат особено како колеги.

Заклучокот е дека Рибите можат да се прилагодат на секоја ситуација. Нивниот благослов, но и проклетството е што се обидуваат да се поврзат со сите на нивно ниво. Поради ова, Рибите понекогаш се прашуваат каков е нивниот вистински идентитет, но многу е лесно да се дружат и да им се доближат. Ниту еден друг знак не е толку подготвен да ги жртвува сопствените потреби во корист на групата и да ја разгледува ситуацијата од различни перспективи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi