ЕДНА ЧАША ВОДА Е ДОВОЛНА ЗА ИСПОЛНУВАЊЕ НА ВАШИТЕ ЖЕЛБИ: Необична техника на руски мистик се шири низ целиот Свет

20 февруари, 2021
226511_profimedia0152036596_ff

Напишете ја вашата желба и изведете ја следнава техника заснована врз енергетско дејство и привлечност

Вадим Зеланд е руски квантен физичар кој напишал неколку авторски дела во кои се зборува за размена на енергија и Законот за привлекување, односно дека нашите резултати зависат исклучиво од енергијата што ја емитуваме и од сопствените мисли.

Неговата едноставна техника за исполнување на желбите и репрограмирање на мислите со чаша вода ја прилагодува потсвеста и ја исполнува желбата и добива одговори преку енергија и интуиција на многу важни прашања. Методот се заснова на добро познатото верување дека сè околу нас има енергија, особено природните елементи како што е водата што може да апсорбира и пренесува информации.

Техниката со чаша вода најчесто се практикува кога сакате да направите позитивна промена, да започнете нов проект или бизнис, да немате доволно мотивација и да почувствувате дека сте го изгубиле енергетскиот биланс.

Во техниката, најчесто се користи природна чиста вода или дестилирана и филтрирана вода. И на следниот начин:

Напишете желба или прашање на празен лист хартија. Формулирајте го во сегашно време и не користете негативни изрази или негација. На пример, „Јас напредувам во мојата професија …“ или „Се чувствувам добро и исполнет сум само со позитивна енергија …“ или „Опкружен сум со енергијата на љубовта …“ Ослободете се од фразите како „Сакам“, ми треба “и слично, туку дефинирајте ја желбата во форма на афирмација.

Ставете чаршав на масата и чаша вода на неа. Потоа истријте ги дланките за да ги активирате енергетските центри, ставете ги на хартија и испијте чаша вода. Оваа техника можете да ја направите наутро и навечер, но важно е секогаш да напишете само една желба на парче хартија, а може да биде различна од вчерашната. Исто така, важно е ова да бидат реални желби на патот на реализацијата, за кои правите важни чекори.

Повторувањето на вашите желби секој ден ви помага да се фокусирате на нив и да се потсетите на вашата вистинска цел, сопствената природа и да не дозволувате вашите дневни обврски или стресни ситуации да ви го заматуваат полето за соништа.

Кога желбата навистина ќе се оствари, зависи исклучиво од вас, од вашата постојаност и мотивација. Честопати, со негативни верувања и недоверба, ние сами ја блокираме реализацијата. Исчистете го умот од токсични мисли и емоции, користете позитивни афирмации секој ден и верувајте дека животот може да ви донесе мали чуда секој ден.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi