Една млада девојка донесе нови иновации во светот на велосипедизмот: Уникатно тркало кое може значително да помогне во борбата против загадувањето!

3 март, 2021
млада

Карен Тапинг, го создаде објектот, благодарение на што неговите корисници не само што ќе изградат силна состојба на планетата, туку и ќе го исчистат воздухот од сите штетни материи. Тркало наречено Ролое може да апсорбира загаден воздух од едната страна, а од друга да испушта чист воздух.

Новиот пронајдок работи врз принципот на четирислоен филтер со активен јаглен, кој се состои од високо ефикасен ХЕПА филтер и луфа култури, кои често се користат за производство на природни сунѓери. ХЕПА филтерот е оној што ја гарантира веродостојноста на еколошката точка, бидејќи може да ги отстрани минијатурните штетни честички со ефикасност до 99,97%.

bicikla, točak sa filterom

Револуционерното тркало не само што исполнува еколошка функција. Дизајнот на тркалото го изградила младата студентка врз едноставност и чисти линии, но таа сепак е во можност да привлече внимание и да му даде модерен карактер на велосипедот, што особено ќе го ценат градските велосипедисти. Паметната Англичанка исто така размислуваше за замена на филтерот и се погрижи тој да биде што поодржлив и еколошки.

bicikla, točak sa filterom

Сопствениците можат да ги вратат филтрите во Rolloe, кој произведува тркала, каде што се чистат и повторно се заменуваат. Тапинг, исто така, ја доби наградата за иновации во пластичен дизајн за својот изум и во моментов се подготвува да го лансира производот во 2022 година. Информациите за тоа колку ќе чини сè уште не се објавени.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris