Ејми, Морисон, Кобејн…Имале 27 години кога починале, а сѐ им е запишано во хороскопот

12 април, 2021
5039d9826030b02af20a076ddd342c6721a4f3e0

Најпознати имиња, меѓу нив, се Џим Морисон, Џенис Џоплин, Џими Хендрикс, Курт Кобејн, Брајан Џонс и пред неколку години Ејми Вајнхаус. Освен фактот дека сите починаа во иста година од нивниот живот, сите тие беа оригинални и може да се каже дека биле пионери во нивното музичко творештво. Тие имаа уште нешто заедничко, а тоа е проблемот со дрогата и алкохолот, поради што прерано заминаа.

Хороскопите на таквите луѓе се секогаш предизвик за астролозите. Постојат многу анализи и претпоставки зошто 27-тата година беше клучна. Во отсуство на јасни астролошки докази, некои ја нарекоа оваа мистерија проклетство.

Иако астролошкото учење претпоставува проклетство како феномен, во случајот на „Клуб 27“ нема точни совпаѓања што би укажале на тоа, а уште помалку што би ја докажало критичноста на 27-та година од животот на овие уметници. Сепак, сите наведени уметници имале одредени позиции на планетите во хороскопот, што укажува на компликации со опијати и критики во годината кога починале.

Хороскопот на личност која е зависник секогаш има „судир“ помеѓу полињата и планетите, што ги симболизира рационалното и ирационалното. Двете планети, симболи на тоа, се Сатурн и Нептун. Ако некое лице има „нападнат“ Сатурн (рационално) и изразен Нептун (ирационално), предноста е во прилог на последниот. Сликата е уште потешка кога овие две планети се во еден аспект едни со други, а тоа беше случај со сите споменати уметници.

Астролошкото правило е дека еден „феномен“ мора да се види на најмалку две места за да биде точното предвидување. Гледано на овој начин, аспектот на Нептун и Сатурн беше само предуслов. Остатокот од хороскопот требаше да обезбеди целосна слика.

Тука доаѓаме до впечатливиот аспект што секој го имаше, а тоа е нагласениот знак на Водолија или планетата Уран (рок музика) во аспект со Марс, Сатурн или Плутон. Уран е планета на изненадување и неконвенционално однесување. Планета која симболизира рок музика, но и самоубиствено однесување. Неговиот лош аспект со деструктивните планети го потврдува она што Нептун и Сатурн веќе го објавија.

Транзитното движење на Сатурн е бавно. Потребни се 28-29 години да се вратиме на точката каде што беше за време на раѓањето.

Овој циклус е поврзан со возраста на созревање и времето кога едно лице обично донесува важни животни одлуки, без разлика дали се креативни или деструктивни. Сепак, тие починале на 27-годишна возраст, а не на 28-годишна возраст.

Покрај рациите, Сатурн претставува и издржливост, истрајност и дисциплина. Преовладувањето на Нептун во нивните хороскопи предизвика пократок живот, бидејќи во маглата со која ги изведуваше, освен музиката со која управува и Нептун, единствениот подобар избор беше смртта, макар и да била – навидум случајна.

Тука дојдовме до друга совпаѓање, а тоа е – сите умреа кога транзитниот Јупитер помина низ знакот на Шкорпија, освен во случајот на Ејми, кога транзитирањето на Јупитер направи спротивставување (неповолен аспект) на наталниот Сатурн во – Шкорпија.

Јупитер е планета на експанзија и е возвишен во Риби (управуван од Нептун – илузија, дрога, ирационален). Така, ризичниот период започна пред целосниот циклус на Сатурн на 28-годишна возраст, бидејќи Нептун беше пренагласен во нивните хороскопи и на наталните и на транзитните планети.

Се разбира, тоа не значи дека секој што има сличен хороскоп мора да го заврши својот живот предвреме. Голем број фактори влијаеле на предвременото напуштање на овие легенди. Во суштина, може да се каже дека тие ја завршија својата траекторија непосредно пред целосниот премин на Сатурн, што, пак, е претежно првото подвлечување на сработеното.

Имено, околу 28-та година од животот, ги собираме првите резултати од искуството. На таа возраст, ние одлучуваме за животните промени и одлуки. Некои се разведуваат, некои се селат, некои го менуваат својот професионален пат, а некои го завршуваат својот живот, особено ако дотогаш веќе проживеале сè.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi