Експерт објаснува зошто се појавуваат мали дупки на облеката и како да се спречи овој проблем

7 февруари, 2021
Screenshot_1

Облеката се оштететува и од фармерките со метален патент, долги нокти или поради куките од градниците на кои може да се закачи кога се пере, а неколку мали дупки едни до други значат дека имате молци.

За многумина, дупките што се појавуваат сами на маиците се една од најголемите модни мистерии, а основачот на брендот America Giant објасни што ги предизвикува.

Бајард Винтроп вели дека мали дупки секогаш се формираат онаму каде што надворешната облека се фаќа за фармерките и ременот, предизвикувајќи ткаенината брзо да се истроши и да се искине.

„Триењето што се повторува со текот на времето предизвикува влошување на ткаенината“, вели тој, објаснувајќи што можеме да сториме, а да не се откажеме од фармерките или ременот.

– Обично, најголем виновник е ткаенината од која се прави маицата или џемперот, бидејќи многу производители буквално ја разредуваат ткаенината каде што е можно поради мали заштеди.

– Барајте облека на која пишува од какви видови памук се направени, а сè што има подолги памучни влакна е поквалитетно – вели Винтроп.

Тој додава дека облеката се оштететува и од фармерки со метален патент, долги нокти или поради куките од градниците што можат да се закачат при перењето, а доколку најдете неколку мали дупки една до друга на облеката, тоа значи дека имате молци и проблемот треба да се реши поинаку.

Во тој случај, додава тој, најдобро е да се чува облека во затворени вреќи или да се стават неколку ќесички лаванда во плакарот при што молците од мирисот нема да можат да издржат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi