Еве колкави се шансите да добиете плавоок наследник! На бојата на очите на човекот влијаат два фактори – еве кои

8 јуни, 2021
273410_plave-oci-2_f

Кога ќе се роди бебе, сите со нетрпение чекаме да видиме како изгледа, а честопати она што прво го забележуваме е бојата на неговите очи.

Често може да се слушнат коментари за тоа како таа има убави очи како мама или како ги добила гените врз тато … Вистината не е далеку од тоа. Имено, бојата на очите на детето е условена од бојата на очите на неговите родители.

На бојата на човечкото око влијаат два фактори – пигментацијата на ирисот и начинот на кој минува светлината низ неа. Исто така, гените диктираат колку меланин ќе има во окото.

Колку повеќе меланин, толку потемна е бојата на очите. Сепак, кај некои луѓе, бојата на очите се менува во зависност од тоа колку светлина е присутна.

Така, некој што има сини очи во одреден момент ќе има тиркизно сина боја, додека во полутемнина ќе добие малку потемна нијанса.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi