ФЕВРУАРИ во бројки: Изненадувања и измама, месецот ќе биде полн со пресврти

3 февруари, 2021
1611653853_digits-4014181_1280

Доаѓа февруари, месецот што го носи бројот седум. На глобално ниво, тоа нема да биде лесно и едноставно – ќе биде полно со нервоза, можни измами и големи грижи. Следиме нов почеток, кој може да донесе подобро време поврзано со пандемијата, но и некои нови задачи што ќе ни ги донесат законите.

Наместо да сведеме на минимум, во сè имаме максимум. Даночниот систем не се смени, донесени се само нови давачки. Ако ова продолжи, многу компании, поради неактивност и немање приход, ќе покажат загуби за претходната година, што воопшто не е добро заради помалите приливи во буџетот. Во секој случај, да веруваме дека нешто ќе се промени на подобро.

Кој е твојот број на биоритам?
Бројот на биоритам се добива со додавање на броевите на датумот на раѓање (не годината!) И редуцирање на едноставен број. На пример, ако сте родени на 11 март 1978 година, вашиот биоритамски број е 5 (1 + 1 + 3 = 5).
Единица

Во текот на февруари сте под влијание на бројот 8. Малку среќа ќе ве следи цело време. Донесува помош вашиот ангел чувар и придонесува за некоја мала добивка, можност да ги подмирите долговите и да го завршите месецот со позитивна нула. И, тоа понекогаш е добро решение, особено затоа што сте многу аналитична личност и се оптеретувате со ситници кои често не се важни.


Два

Ако досега сте имале некои дилеми во врска со луѓето околу вас, пријателите или некои врски што не се поместиле, треба да направите избор во сето ова. Не дозволувајте никој повеќе да ве користи. Грижете се за вашите нерви и држете се подалеку од оние луѓе кои ви носат негативна енергија. Работете на себе.

Тројка

Вие сте под доминација на бројот 1. Нема да ви биде лесно да станете рационални. Тешко е да се слуша разумот, бидејќи срцето работи поинаку, но и тоа е можно, ако одлучите да го организирате вашиот живот на сосема поинаков начин. Можете да го направите тоа, само ако сакате, затоа што детето во вас може да порасне за една секунда. Користете ја моќта на Сонцето за да се чувствувате подобро.

Четири

Заштедете пари овој месец, бидејќи не е добро во тој поглед. Не позајмувајте ништо на никого, не купувајте што не ви треба … Само на овој начин останувате заштитени . Зошто тие не работат напорно како вас, за да имаат повеќе од вас? Внимавајте да не ве ограбат.

Пет
Луѓето како вас се немирни, но во февруари тројката ќе ве доведе во ситуација да искусите сè премногу емотивно. Затоа – оставете го срцето да реагира како што треба и оставете ја силата и динамиката за друго време. Иако сте по природа лидер во општеството, понекогаш и вие можете да бидете емотивни и желни за нежност и внимание и да имате некој да ви подари убави моменти. Вие имате право на тоа.


Шест

Пред вас е голем товар. Би било подобро ако се однесува на работа, отколку ако треба да се грижите за вашето здравје. Се надеваме дека ќе бидете во можност да свртите сè во ваша предност и дека ќе можете да се изразувате во деловната активност и да бидете здрави. Бидете внимателни да не бидете изложени на инфекции. Носете заштитна опрема каде и да одите. Избегнувајте дружење кога и да можете.

Седум

Во месецот што следува ова ви носи убави моменти во кои ќе има можности да патувате некаде, да решите проблем со домувањето или да одлучите да го средите вашиот стан. Во секој случај, тоа ви носи добри вибрации, кои можете да ги користите позитивно во сите сегменти од вашиот живот. Прошетајте повеќе, па ќе го решите вашето здравје.


Осум

Вашето семејство ќе биде на прво место. Ќе бидете под влијание на Јупитер, што носи нешто ново само по себе, а во најлош случај помалку се грижи за постар член на семејството. Може да го имате вашето прво дете или некој од вас да се ожени. Во секој случај, секој ќе го добие она што е запишано во небесната книга на судбината.

Девет

Нема да ви биде премногу лесно за вас. Затоа, проверете дали прочитавте добра книга, направете нешто хумано, шетате доволно. Постои можност да одите на краток одмор, некаде во близина. Бидете сигурни дека никој не ве изневерува во овој период и не бидете толку тврдоглави, тоа само би ве направило нервозни.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi