(ФОТО) Младоженецот се соблече ГОЛ! Свештеникот и НЕВЕСТАТА остана во ШОК!

26 февруари, 2021
нана


Традиционална венчавка во Шкотска значи дека младоженецот носи килт, карирано здолниште што е дел од нивната национална носија.

venčanje

На социјалната мрежа Тикток пронајдовме видео од венчавката на две млади луѓе од Шкотска. Церемонијата беше организирана на прекрасна ливада, но тој ден беше многу ветровито.

Поради ова, младоженецот имаше проблем со килтот, кој постојано се креваше и не можеше да го чува на вистинското место, поради што се заплетка, што предизвика смеа кај попот и кај младите кои ја гледаа сцената .

venčanje
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi