ХОРОСКОП – Како може да ви помогне магијата на полна месечина во Девица: Ве очекуваат исполнето срце и прекрасни промени (од 27 февруари)

19 февруари, 2021
гфдфг

По интензивното движење на планетите и космичките усогласувања што се случија во февруари, полната Месечина во знакот на Девица на 27 февруари ни носи смирувачка енергија.

Годината 2021 година е предодредена за промени и трансформации, а полната месечина ве охрабрува да дојдете на вистинското место.

Носи рамнотежа, фокус и земја до земја. Се чувствуваме стабилно – срцето е исполнето, а нозете цврсто на земја.

Во февруари, имавме Стелиум во Водолија, односно преку планетите во воздушниот знак на Зодијакот, од кои беа и Сатурн и Уран. Овие необични аспекти донесоа променлива енергија и потреба за промена – да ја најдеме нашата слобода. Имавме моменти на неизвесност, особено кога станува збор за големи одлуки, како и моменти кога размислувавме за минатото. Но, сега е време за нов енергетски бран во духот на полна месечина.

Со доаѓањето на полна Месечина во Девица, мирот и моќта нè обземаат да ги искористиме своите способности на најдобар можен начин. Ја враќаме верата, надежта и знаеме дека промената нè води до крајната дестинација.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi