ХОРОСКОП ЗА 10-ТИ ЈУЛИ: За Овенот пристигнуваат непријатни вести, за Вагата пари, а за Водолијата казна!

10 јули, 2021
spring-horoscopes-marketers-2021

Овен

Непријатните вести можат целосно да ја замаглат вашата концентрација. Вашата целосна посветеност кон одредена тема може да ве чини многу овие денови ако дозволите да пропуштите важни детали поврзани со работата што ја работите секојдневно.

Бик

Потребна ви е промена, но немате идеја како сами да ја спроведете, а суетата не ви дозволува да му ја препуштите на вашиот партнер. Прифатете ја поканата и препуштете се на слатка пауза. Негативното расположение ќе стивне и ситуацијата ќе се смири.

Близнаци

За вас, секоја активност е, во суштина, работа. Со задоволство ја прифаќате организацијата на прославата, на која претежно ќе присуствуваат луѓе со кои имате деловни врски. Ако не се опуштите на време, вашиот перфекционизам може да се претвори во агонија.

Рак

И во љубовта и во бизнисот, денот кој претстои е полн со ризични ситуации. Ова бара многу енергија, што инаку ви недостасува. Разговорите со одредени луѓе нема да дадат големи резултати.

Лав

Брзоплети сте, затоа не е добро време за какви било конечни одлуки, особено ако се однесуваат на семејни, брачни или љубовни врски. Покрај тоа, пазете се од измамници, особено ако имате било каква работа со купување и продажба на недвижен имот.

Девица

Финансиските проблеми се во преден план, бидејќи недостасуваат резултатите на кои безрезервно сметавте. Ова е вовед во периодот на стагнација, па затоа е подобро да се подготвите на време. Трпението и истрајноста не се ваша силна страна, но тие се толку неопходни денес.

Вага

Мал прилив на пари не е доволен за покривање на сите трошоци. Се потпирате на вашиот партнер, наместо самите да ги засукате ракавите и да го обезбедите излезот. Дајте им шанса на вашите пријатели, еден од нив може да ви предложи одлично решение што вие самите не го гледате.

Шкорпија

Пред да се обидете да промените други луѓе, започнете со себе. Ги решавате недоразбирањата обидувајќи се да бидете љубезни кон секој што има какви било барања од вас. Заборавате дека задоволувањето на пошироката околина никогаш не е благодарно.

Стрелец

Вашите финансии ве вознемируваат. Ви доставуваат сметки од сите страни, па дури и бараат пари за заем, што ги немате. Немате трпеливост за туѓите проблеми, затоа што не сте сигурни како да ги решите своите. Не бидете премногу напорни кон луѓето, ќе дојде ден кога и вие ќе ви треба нешто.

Јарец

Не дозволувајте лошо расположение да ве изолира од околината во која сте ценети. Вашата креативност не пропадна, станува збор за краткорочна заситеност. Наскоро ќе имате можност да го преземете водството во еден значаен деловен потфат.

Водолија

Денот е обележан со непријатности на кои ќе ве изложат службените лица, без оглед дали сте виновни или не. Бидете внимателни, сè што правите нека биде фер. Секој обид за манипулација со вас ќе биде казнет со парична казна.

Риба

Има ненадејни трошоци, но не се вознемирувајте затоа што ќе можете да ја стабилизирате ситуацијата. Побарајте поддршка од пријател. Избегнувајте средба со вашиот партнер, бидејќи една безопасна несмасна реченица може да биде причина за сериозна кавга.