ХОРОСКОП ЗА 12-ТИ ОКТОМВРИ: Бикот е во љубовно искушение, а Рибите мора да почнат од почеток

12 октомври, 2021
copy-of-august-29,-2018-4_30-6_00-pm-room-204

ОВЕН

Поволен ден да му кажете на вашето семејство се што ви е при срце. Имате шанса да водите конструктивен разговор од кој ќе научите детали за кои не сте сонувале. Ова се работи што беа толку очигледни, но се уште не сте ги сфатиле.

БИК

Ве привлекува личност со која љубовната врска е невозможна. Го претворате страсното расположение во креативност, кое ве исполнува со скапоцена енергија. Големата мотивација ве инспирира за одлични деловни потези кои ќе ви донесат чувство на вистинско задоволство.

БЛИЗНАЦИ

Вашата преосетливост, денес, доаѓа до израз. Оптоварени сте со туѓи мислења додека, во исто време, работите по сопствена дискреција. Крајно време е да одлучите, или ќе играте како што играат другите, или ќе замижувате пред она што другите луѓе го велат.

РАК

Ако сте вклучени во трговија на кој било начин, денот ќе биде стресен за вас. Иако сте во искушение конечно да завршите некои заостанувања, одолејте се на искушението и одложете се на некое време, бидејќи се што правите денес, ќе го направите повторно.

ЛАВ

Пред да се обидете да ги смените другите луѓе, започнете со себе. Ги решавате недоразбирањата обидувајќи се да бидете љубезни кон сите што имаат какви било барања од вас. Заборавате дека задоволувањето на пошироката околина никогаш не е благодарно.

ДЕВИЦА

Ситуацијата на работа се менува, но вие останете настрана. За вас, тоа е поттикнувач да бидете обземени од стравови и да се прашувате дали сте направиле нешто погрешно. Не грижете се, фактот дека никој не ве прозива не е лош знак, напротив. За вас е добро што во моментов не мачите никого.

ВАГА

Направивте избрзани потези, па се најдовте во навидум безизлезна ситуација. Блефот не успеа, па имате непријатен разговор со претпоставениот. За да ги ублажите последиците, доброволно преземете одговорност и решете го проблемот.

ШКОРПИЈА

Лошите односи во вашата работна средина стануваат неподносливи, така што немате друг избор освен да размислите за заминување. Ситуацијата не е поволна и свесни сте дека со заминување ќе ја искомплицирате и онака незавидната финансиска состојба.

СТРЕЛЕЦ

Партнерот ве провоцира и ве искушува. Ако реагирате премногу брзо, нешто што сте сакале да го премолчите може да излезе од ваше влијание. Бидете измерени за врската да не заврши со раскинување, особено ако криете нешто што вашата сакана не смее да го открие.

ЈАРЕЦ

Ако се грижите за покажување на сите ваши потенцијали, пронајдете луѓе кои ќе ви помогнат во тоа. Не губете време расправајќи се со неважни луѓе бидејќи на тој начин ја губите енергијата што ќе ви треба само кога не ја очекувате.

ВОДОЛИЈА

Реагирајте мирно, склони сте кон непромислени постапки кои ги комплицираат односите. Не наметнувајте ја својата позиција, бидејќи вашето мислење нема да се слушне. Во исто време, не коментирајте луѓе кои не се присутни за да не се извините подоцна.

РИБА

Сега е вистинското време да се замени меланхолијата со конструктивно дејствување. Направете долгорочен детален план кој целосно ќе ги заврши сите заостанати работи што ве фрустрираат денес. Вашата околина ве поддржува, иако не им е лесно да ве разберат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris