ХОРОСКОП ЗА 13-ТИ ОКТОМВРИ: Овенот е несфатен, а два знака одат преку сопствените можности

13 октомври, 2021
14993140_web1_copy_MMA-ZodiacArt

ОВЕН

Имате чувство дека никој не ве разбира. Тешко е да се зборува за такви работи кога немате високо мислење за себе. Ја криете својата длабока несигурност зад маската на незаинтересирано однесување, што, се разбира, ги отфрла дури и оние луѓе што ве разбираат и ве сакаат.

БИК

Вие сте во позиција да направите две одделни, но подеднакво важни работи во исто време. Патем, ова ви оди добро, но денес се откажувате. Направете кратка пауза на време за да не направите грешка што ќе биде тешко да се поправи подоцна.

БЛИЗНАЦИ

Непланираните трошоци ве исфрлаат од рамнотежа. Не разбирате зошто, иако сте ангажирани до исцрпеност, финансиски не можете да составите крај со крај. Проблемот не е во малиот прилив на пари, туку во вашето претходно трошење.

РАК

Нешто што сте го чувале во тајност денес може да го види светлото на денот. Без оглед на тоа што внимателно сте го подготвиле секој детал, токму сега ќе откриете серија грешки што ќе го загрозат целиот ваш план. Не паничете, успехот е познат.

ЛАВ

Не прифаќајте нови обврски, најдобро е денот да го поминете во минимални деловни активности. Наскоро ќе имате поголем прилив на пари, кои, во најголем дел, можат да решат финансиски проблеми за кои, во моментов, немате долгорочно решение.

ДЕВИЦА

Одите над своите можности. Заморот, кој ве мачи веќе некое време, го зема својот данок. Потребен ви е повеќе напор за секојдневните задачи од вообичаеното. Поради недостаток на сон, опаѓа и вашата концентрација, па доколку не го решите, ќе имате сериозен пад на енергијата.

ВАГА

Добивате нови задачи. Бидејќи ова е област во која не сте се обиделе, ќе ве започне со голем предизвик. Ќе си докажете на себе и на другите колку се големи вашите способности. Не жалете се затоа што не сте безгрешни.

ШКОРПИЈА

Обврските страдаат затоа што не сте концентрирани. Вашите мисли се далеку затоа што однапред планирате активности чија реализација е сеуште далеку. За да направите нешто конкретно, треба темелно да го подготвите теренот, а тоа не се постигнува со сонување соништа.

СТРЕЛЕЦ

Партнерот ве провоцира и ве искушува, така што, без афект, излегува нешто за што сте сакале да молчите. Се може да кулминира со одлука од која се плашите. Вие сте во незавидна позиција, не сакате да продолжите понатаму, но не би сакале ниту да раскинете.

ЈАРЕЦ

Ви пречи минатото и поминувате добар дел од денот преиспитувајќи го она што би можеле поинаку да го решите. Обратете се кон соседите и слушајте што имаат да кажат. Зголемената физичка активност може да ве поттикне, особено пливањето или престојот покрај вода.

ВОДОЛИЈА

Пред вас се сериозни задачи. Имате финансиски проблеми за кои треба да најдете решение. Не наоѓате разбирање ниту во кругот на семејството, па тоа ве оптоварува уште повеќе. Кога ќе се одморите добро, ќе се појави решение што не го гледате сега.

РИБА

Дисциплинирано, давате се од себе за да ги завршите обврските што ги имате, несмасно, преземено. Резултатите се неизвесни, но не ве напушта оптимизмот и чувството дека од се што сте презеле ќе излезе нешто добро. Пазете се од повреди.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris