ХОРОСКОП ЗА 14-ТИ ЈУЛИ: Вагата ќе прими важна вест, а Близнаците размислуваат за отказ

14 јули, 2021
f972ce58ba2cccfe7534f798c810bb9a885613a0

Овен

Барате начин да ги оправдате причините зошто сè уште сте на местото од кое многу од вашите соработници заминале одамна. Напорот ќе биде награден, но поради прекумерната желба да се истера нешто до крај, резултатот на крајот станува ирелевантен за вас.

Бик

Денес сте слаткоречиви со сите. Вашето добро расположение е, всушност, маска за чувството на несигурност што ве обзеде. Потсвесно сакате да ги мотивирате другите луѓе да возвратат со вашите добронамерни коментари. Сепак, дневниот хороскоп предвидува дека ќе бидете разочарани.

Близнаци

Лошите односи во вашето работно опкружување стануваат неподносливи, па немате друг избор освен да размислите за заминување. Хороскопот денес вели дека ситуацијата не е поволна, а вие сте свесни дека заминувањето би ја искомплицирало веќе незавидната финансиска состојба.

Рак

Денешниот хороскоп предвидува проблеми во љубовните врски. Во минатото славевте мала победа со која му соопштувате на вашиот партнер каде припаѓа. Денес тоа доаѓа да си го земе долгот и вашиот авторитет може да се разниша ако не го ограничите вашето его на време.

Лав

Прекумерната фантазија може да ве искуши да верувате во брз проток на пари. Во ова може да ве поттикне разговор со личност која е во странство и која е многу слична на вас по темперамент. Не занесувајте се од илузии и држете се до реалноста, ве советува дневниот хороскоп.

Девица

Ситуацијата на работа се менува, но вие останувате настрана. За вас, тоа е поттикнувач да ве обземат стравови и да се прашувате дали сте направиле нешто погрешно. Не грижете се, фактот дека никој не ве нарекува со имиња не е лош знак, напротив. За вас е добро што во моментот не вознемирувате никого, затоа хороскопот ви е поволен за денес.

Вага

Вие не прифаќате туѓи мислења, дури и по цена да ги доведете вашите погледи во голема неволја. За време на попладневните часови, ви доаѓаат важни вести кои можат значително да влијаат на исходот на вашите деловни планови. Денешниот хороскоп ве советува да ја надминете суетата и да ги прифатите советите на соработниците.

Шкорпија

Обврските бараат концентрација и целосна ментална посветеност од вас. Фрустрирани сте од конфликтот помеѓу должноста кон другите и потребата да се задоволите себе си. Доколку најдете задоволство во работата, ќе се ослободите од грчевите и со тоа непријатното чувство дека сте користени.

Стрелец

Принудени сте да поминувате часови во круг на луѓе кои не ви покажуваат почит што мислите дека го заслужувате. Игнорирањето на нив не е злонамерно, тие се луѓе чии интереси немаат контакт со вашите, па затоа не сте интересни да ви се суди.

Јарец

Имагинативни сте, разноврсни и полни со идеи, така што постои голема шанса тоа добро да го искористите. Сепак, за да се постигнат некои поголеми цели, хороскопот денес верува дека мора да жртвувате нешто, а тоа е најверојатно нешто што е поврзано со вашиот приватен и љубовен живот.

Водолија

Имате можност да ја интензивирате работата на проекти кои долго време се обидувавте да ги завршите. Ова значи дека, некое време, ќе мора да извршите две одделни, но подеднакво важни работи. Малку напор, на долг рок носи успех. Затоа, не се откажувајте и заглавувајте, ве советува хороскопот за денес.

Риба

Не ви е јасно како успеавте да ја пропуштите понудата што неодамна ја пропуштивте. Ќе имате разговор на оваа тема во кој нема да ви биде пријатно. Ако сте подготвени да поднесете критики и да понудите логично оправдување, шансата не е изгубена.