ХОРОСКОП ЗА 14-ТИ МАЈ: Ракот ќе добие подарок, Вагата добар договор, а останатите внимавајте со парите!

14 мај, 2021
July_5_-_July_11

ОВЕН

Нетактични сте и не можете да воспоставите комуникација и на работа и во љубовта. Ако одложите договори и напорни активности, ќе избегнете да се нервирате. Колку и да сте посветени и одговорни, добро време е да одморите.

БИК

Вие сте полни со разбирање за другите луѓе, сепак, бидете внимателни затоа што ве следат предизвикувачки понуди во кои некој ви ветува голема финансиска добивка. Бидете внимателни со парите денес, бидејќи ако налетате на нив, коцките ќе паднат токму на страната каде што најмалку очекувате.

БЛИЗНАЦИ

Глас од заборавен пријател од минатото ви го разубавува денот. Оставете настрана се што сте планирале за денес и поминете часови во случајно дружење. На некој начин, таа личност ги навестува промените што ви доаѓаат во наредниот период.

РАК

Добивате подарок од партнерот. Одлично време е привремено да ги закопате борбените секири и да смислите начин да ги решите недоразбирањата. Ако ја пропуштите оваа можност, ќе чекате долго за нова. Бидете внимателни на улица, особено во сообраќајот.

ЛАВ

Изложени сте на непријатности. Ако продолжите да одбивате да ја прифатите новата ситуација, ќе ги влошите работите. Покрај тоа, очекувајте компликации со службените лица, па затоа советот е дека сè што правите е законски исправно.

ДЕВИЦА

Пред вас е ден за време на кој ќе се борите помеѓу потчинетоста и сечија волја и потребата да реагирате луто, мотивирани од критики кои со задоволство би ги насочиле кон другите. Резултатот е голем замор што ќе ве обземе во текот на вечерта.

ВАГА

Може да сметате на голема поддршка од пријатели и соработници затоа што во изминатиот период со ваша посветеност и пожртвуваност тоа го заслуживте од нив. Од вас се очекува да потпишете договор што ќе ја одведе вашата кариера во друга насока.

ШКОРПИЈА

Транзитите ви даваат можност конечно да ги претставите вашите идеи, погрешно разбрани досега, на најдобар можен начин и да добиете поддршка од соработниците од кои најмалку очекувавте. Пазете се од повреди и бидете особено внимателни во сообраќајот.

СТРЕЛЕЦ

Денот го одбележаа непријатности на работа. Негативната енергија што се акумулирала подолго време ја прелева чашата и на вашето трпеливост ѝ доаѓа крај. Мала пригода ќе биде доволна за расчистување на целиот неред со потег што ќе биде несфатлив за многумина околу вас.

ЈАРЕЦ

Иако сте свесни за тежината на финансиската состојба, тоа не ве спречува да ја користите целата ваша креативност и да потрошите одредена сума пари на мали задоволства што ќе ги споделите со драги луѓе. Тоа е единствениот начин да се расположите денес.

ВОДОЛИЈА

Околу вас владее голем хаос и слабо се снаоѓате во него. Стагнирате таму каде што се најдовте, но не губете надеж. Сето ова што се случува денес, во суштина, отвора поволни можности за кои веќе сте, некаде во себе, во голема мера сте свесни.

РИБА

Ве мачи сомнеж, па ги кревате sидовите околу вас. Наместо љубомора, освестете се и вратете ја самодовербата. Партнерот ќе ве награди повеќекратно и ќе пронајдете нова љубов во себе, онаа за која мислевте дека не постои. Верувајте во себе и ќе успеете.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi