ХОРОСКОП ЗА 15-ТИ МАЈ: Бикот ќе има караница, Лавот ќе добие вест, а еден знак ќе заврши важна работа!

15 мај, 2021
horoscope-1200

ОВЕН

Вашите финансии ве вознемируваат. Не играјте на картата на среќата, потпирајте се само на себе. Успехот ве чека само ако работите напорно и се откажете од привилегиите што ги уживавте. Одбивањето, за вас, не претставува проблем, особено ако верувате во повисоки цели.

БИК

Ја прекинувате комуникацијата со еден член на семејството затоа што тоа ви олеснува. Избегнувањето разговор не води до решение, напротив. Трчањето дополнително го продлабочува проблемот. Без оглед на непријатностите, расчистете ги работите.

БЛИЗНАЦИ

Расположението го подобрува состанокот со пријатели кои биле дел од вашето секојдневие во минатото. Голем број теми и релаксирачки разговори можат да бидат еден вид магична формула за експресно закрепнување од сè што ве изморило во минатото.

РАК

Борете се за своја сопствена правда што ја гледате само вие. Вашата искреност не е одобрена, па затоа е корисно да го задржите своето мислење за себе. Непријатни изненадувања се можни дури и од најблиските луѓе, особено во љубовниот живот.

ЛАВ

Имагинативни сте, разноврсни и полни со идеи. Доброто расположение може, накратко, да расипе невообичаен телефонски повик што не го очекувате. Вестите што ќе ги слушнете ќе бидат чудни и не ви останува ништо друго освен да слушате и да заборавите што побрзо.

ДЕВИЦА

Копнеете по промени во куќата. Недостаток на средства ве спречува да направите нешто конкретно, па затоа одлучувате за мали измени што ќе донесат нова енергија во вашата околина. Ако вклучите членови на семејството, задоволството ќе биде колективно.

ВАГА

Преокупирани сте со други проблеми, така што овој ден е за вас, како и секој друг. Некој близок се обидува да ви каже нешто важно, но вие не го забележувате тоа. Дознајте на време пред да биде доцна за да се подобри вашиот љубовен живот.

ШКОРПИЈА

Иако е крај на неделата, ве чека невообичаено голема деловна активност. Како денес сите да се сетија дека им треба нешто. Вашата трудољубивост и дисциплина мора да бидат на завидно ниво за да ги исполните очекувањата на претпоставените.

СТРЕЛЕЦ

Лажното чувство на среќа и задоволство може да ве натера да потрошите повеќе денес отколку што сте во позиција да заработите. Не го удавувајте вашиот ненадеен оптимизам во неконтролирано трошење. Поминете повеќе време дружејќи се со пријателите.

ЈАРЕЦ

На повидок е финансиска добивка што ќе ја намали тензијата што трае веќе некое време. Не ве обземаат нови обврски, но поминете ја неделата со минимални деловни активности. Одложете сè што не сте обврзани да завршите сега.

ВОДОЛИЈА

Набрзина донесувате одлука што ви нуди само привремено решение. И покрај тоа што знаете дека работите не одат како што сакате, вие сте задоволни од сегашното решение. Би било идеално ако одложите сè и да си дадете време да размислите повторно.

РИБА

Донесувате крај на многу заостанати работи со кои се борите веќе некое време. Конечно се наѕира епилогот на нешто на што работевте долго време. По долго чекање, чувствувате чувство на мала победа, па имате право да си дозволите кратка пауза.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi