ХОРОСКОП за 19-ти МАРТ: За Водолијата се активираат работни места, а на Девицата ѝ стигнуваат долгови

19 март, 2021
894cfeea23467fd42493f9a95f070812987644eb

ОВЕН

Целото внимание е насочено кон проблематичната ситуација што се одвива во кругот на вашето семејство. Кулминацијата на сè пристигнува денес, а добрата вест е дека решението е едноставно и погодно за вас. После големи турбуленции, претстои големо олеснување.

БИК

Имате многу планови и очекувате наскоро да лансирате некои од нив. За жал, денес немате големи чекори, освен што неколку искуства на други луѓе ќе ве натераат да размислите дали патот што сте го смислиле е најповолен за вас.

БЛИЗНАЦИ

Заплеткани сте во еден маѓепсан круг. Решението е точно пред вашиот нос, но вие упорно се држите до старата приказна што ја оправдува целата блокада во која се најдовте. Одговорноста ја ставате на своите соседи, превидувате дека вие сте креаторот на вашата среќа, а не тие.

РАК

Вие сакате конкретни работи. Сè околу вас е здодевно и не знаете што да држите и да го прогласите за sвезда водилка на денот. Досадно ви е од работата, а ниту врските не се подобри дома. Не се откажувајте, летаргијата е минлива, исто како и овој ден.

ЛАВ

Претерувате. Заморот што ве мачи веќе некое време конечно го зема својот данок. Потребен ви е повеќе напор за секојдневните задачи од вообичаеното. Поради недостаток на сон, паѓа и вашата концентрација, па ако не ја решите, следи тотално фијаско.

ДЕВИЦА

Ги игнорирате финансиските проблеми, па деновиве ќе имате непријатно изненадување. Очекувајте известување или испорака на фактура за која целосно сте заборавиле. Пред да паничите, проверете дали нема грешка.

ВАГА

Ве мачат стравови. Животот го организирате на начин што ви е јасен само вам и кој ве изложува на критики од соседите. Не сте расположени за убедување и долги исцрпувачки разговори и без тоа нема друг начин да се оправдате. Бидете потолерантни.

ШКОРПИЈА

Вашата бавност не треба да ве загрижува бидејќи е во согласност со денешниот датум. Вечерта носи настани кои, со својата динамика, ќе ве вовлечат во темпото со кое повторно сте во центарот на вниманието. Патем, не сте недопирливи, бидете внимателни во сообраќајот.

СТРЕЛЕЦ

Денот е идеален за собирање на сработеното и планирање на идните активности. Совладајте го слободното време, но не занемарувајте го фактот дека сте дел од нечиј живот, па затоа, ако донесувате себични одлуки само во рамките на личните интереси, некој до вас сериозно страда.

ЈАРЕЦ

Соработниците ви кажуваат што да направите. И покрај тоа што не сте побарале туѓо мислење, полека но сигурно почнувате да правите потези што не се ваши. Не личи на вас да мислите со туѓа глава, па затоа е последен момент да ги промените тие врски.

ВОДОЛИЈА

Вие сте повторно во форма. Денес се активираат работни места што тапкале во место од непознати причини. Малку сте збунети од исходот, бидејќи сте изгубиле надеж по долго чекање. Деновиве ќе ги ставате во прашање вашите мотиви повеќе отколку да направите нешто конкретно.

РИБА

Доаѓаат долгови што сте ги направиле во далечното минато. Знаењето доаѓа преку писмено предупредување што ќе ве вознемири. Пред да ве фати паника, направете нов буџет и со тоа план да излезете од новонастанатата ситуација.