ХОРОСКОП ЗА 2-РИ ОКТОМВРИ: Ракот добива пари, а Вагата си ја чупа косата!

2 октомври, 2021
c6506af4321b8a19468523bdc6f5b14414474cbd

Овен

Не сте доволно упорни, премногу брзо се откажувате. Имате чувство дека никој не ве разбира и не ја забележува вашата жртва, за која верувате дека е премногу голема. Лошото чувство е моменталното расположение, затоа не правете потези за кои подоцна ќе зажалите.

Бик

Поминувате премногу време во организирање на нешто за што воопшто не сте сигурни дека е изводливо. Се занимавате со неважни мали нешта и не сте ги завршиле главните работи. За да избегнете забуна, проверете ги документите, но и трошоците што ве чекаат.

Близнаци

Вашата самодоверба и арогантен став полека почнуваат да ја иритираат околината, која веќе некое време има значајно трпение за секого. Ако не го поправите своето однесување, може да доживеете многу непријатна ситуација која ќе ве натера да се засрамите.

Рак

Ќе имате финансиска добивка бидејќи ќе сакате да го зголемите темпото, објавува дневниот хороскоп. Не жалете се и не преоптоварувајте се со дополнителни обврски, туку трошете позитивна енергија во кругот на семејството, бидејќи тоа е полето кое, непогрешливо, ве исполнува и лекува.

Лав

Постојано зборувате за промени, така што станува исцрпувачки за вашата околина, особено за соработниците. Ги проектирате вашите стравови претежно на женскиот дел од населението. Со давање невнимателна изјава, можете да предизвикате жесток конфликт, иако верувате дека сте добронамерни.

Девица

Повторно ги пресметавте вашите материјални можности, можеби заборавивте сметка или може да бидете казнети. Ќе имате непријатно изненадување кога ќе треба да одвоите поголема сума пари за да ги решите новите проблеми.

Вага

Не знаете зошто ја пропуштивте деловната понуда што ја пропуштивте неодамна. Во овој поглед, ве чека разговор во кој нема да ви биде удобно. Ако сте спремни на критики и да понудите логично оправдување, работата можеби нема да се изгуби.

Шкорпија

Целото внимание ви е насочено кон проблематичната ситуација што се случува во кругот на вашето семејство. Кулминацијата може да дојде денес, бидејќи аспектите на небото најавуваат непосредни и принудни промени. Не бегајте од проблеми, одлучно одете на промени.

Стрелец

Пред вас е прекрасна деловна понуда од која навистина сте сакале, но сега се плашите, објавува дневниот хороскоп. Очекувате интензивна поддршка од саканата личност, иако сте свесни дека тоа нема да ви помогне многу. Бидете она што сте, опуштете се и освојте со вашиот шарм.

Јарец

Пред вас е лекција во која треба да ја надминете својата плашливост и несигурност, објавува дневниот хороскоп. Ова се особини што често ве спречуваат да постигнете поени дури и кога сте сигурни дека сте во право. Верувајте си, не грижете се што мислат другите.

Водолија

Некоја вознемиреност ви влезе во умот, не можете да сфатите што ве мачи. Напнатоста ви оневозможува да ја видите ситуацијата во реалноста, па затоа е најдобро да ги отфрлите тешките мисли и да го поминете денот со пријателите, да се забавувате на дружење и да разговарате.

Риба

Имате можност да научите како од секое лошо излегува нешто добро. Проблемот со вашата моментална состојба е недостатокот на поддршка на која сметавте, дневниот хороскоп е искрен. Можеби е вистинско време да размислите што сакате, да бидете поласкани или искрено да бидете критикувани.