ХОРОСКОП ЗА 22-РИ МАЈ: Рибите ќе добијат подарок, Лавот нова работа, а еден од знаците ќе води ЉУБОВ!

22 мај, 2021
love-horoscope-friday-december-18-2020

ОВЕН

Пред вас е ден за време на кој ќе се борите помеѓу потчинетоста и сечија волја и потребата да реагирате луто, мотивирани од критики кои со задоволство би ги насочиле кон другите. Резултатот е голем замор што ќе ве обземе во текот на вечерта.

БИК

Самодовербата и оптимизмот се враќаат кај вас. Имате можност да ги измазните старите недоразбирања и да ги рестартирате активностите со луѓе што ги елиминиравте пред некое време. Вашата убедливост може да донесе резултати ако сте искрени во сè.

БЛИЗНАЦИ

Сакате да контролирате сè околу вас и немате механизми за да го поддржите. Лошата вест е дека ќе мора да се откажете од својот став што беше доста бескомпромисен. Вниманието насочете го кон вашата сакана личност, тие имаат потреба од поддршка.

РАК

Фокусот е ставен на љубовниот живот. Саканата личност не успева да го следи хаотичното темпо во кое сте паднале, во последно време. Поради недостаток на комуникација, можни се недоразбирања, кои доколку не ги решите на време, ќе се претворат во сериозен конфликт.

ЛАВ

Вие сте мајстор за натоварување себеси со работа, но прашањето е дали вреди секоја ваша обврска. Поради прекумерна несигурност и болка, прифаќате, на ваша штета, сè што се бара од вас, наместо да заземете јасна позиција и со тоа да се ослободите од притисокот.

ДЕВИЦА

Ја прифаќате работата што требаше да ја завршат вашите соработници. Од некоја причина, сте замислиле дека само ваша должност е да се жртвувате. Фокусирајте ја моменталната болка на вашиот љубовен живот, бидејќи вашата сакана може да биде неутешно осамена.

ВАГА

Вие сте добро координирани, па денот тече без поголеми проблеми. Како и да е, работите ги извршувате рутински, па поради недостаток на концентрација, постои можност да направите превид што може да предизвика мала штета, од која вие лично немате корист.

ШКОРПИЈА

На патот сте кон реализација на големи планови. Сепак, заборавате дека сите успеси доаѓаат само кога е вистинското време за тоа. За вас, оваа недела не е клучна, затоа постапувајте соодветно. Ако планирате патување, разгледајте ја можноста за одложување.

СТРЕЛЕЦ

Ве очекува важна лекција во која треба да ја надминете својата страст која е вашата главна одлика што често работи против вас. Вие сте свесни за вашиот потенцијал, но исто така мора да бидете свесни дека не можете да ја туркате главата низ ѕид.

ЈАРЕЦ

Не сте во форма и имате многу работа да направите. Вие не сте во можност да ги исполните сите обврски што можат да предизвикаат целосен пад на енергијата и колапс. Прераспределете ги вашите капацитети и одложете сè што може да почека за поповолен момент.

ВОДОЛИЈА

На повидок е прилив на готовина што ќе ја намали напнатоста што трае веќе некое време. Не преземајте нови одговорности, но поминете го денот со минимални деловни активности. Во текот на денот, можно е да запознаете необична личност со која е можна љубовна авантура.

РИБА

Добивате подарок од партнерот. Одлично време е привремено да ги закопате борбените секири и да смислите начин да ги решите недоразбирањата. Ако ја пропуштите оваа можност, ќе чекате долго за нова. Бидете внимателни на улица, особено во сообраќајот.