ХОРОСКОП ЗА 22-РИ СЕПТЕМВРИ: Рибите добиваат повик, а Овенот станува ЛАВ!

22 септември, 2021
285d5789287e26711dbedb95e9b2350cd714fde2

Овен

Околностите ве наведуваат да донесете одлука што не е во согласност со вашата природа. Подготвени сте да жртвувате, но во длабочината на душата чувствувате дека сето тоа е понижувачки за вас. Не земајте се при срце, советува дневниот хороскоп, ако е со цел на виши интерес, понекогаш не е страшно да се покорувате.

Бик

Дозволувате вашите финансии да го условат вашето расположение и динамиката на гледање на луѓето за кои се грижите. Ако ги игнорирате проблемите со пари, ќе сфатите дека дебелиот паричник не е неопходен за дружење и пријатни обични разговори.

Близнаци

Имагинативни сте, разноврсни и полни со идеи, па големи се шансите добро да ги искористите, поттикнува дневниот хороскоп. Меѓутоа, за да постигнете некои поголеми цели, ќе мора да жртвувате нешто, а тоа најверојатно е нешто што е поврзано со вашиот приватен и љубовен живот.

Рак

Аспектите ви носат прилив на енергија што ви недостасуваше во минатото. За жал, паралелно пристигнуваат нови обврски, кои ќе ја засенат целата убавина на овој период. Пред вас е напорна работа за која нема да ја добиете очекуваната награда.

Лав

Не сте во форма и имате многу работа. Не сте во состојба да ги исполните сите обврски што можат да предизвикаат целосен пад на енергијата и колапс. Прераспределете ги своите капацитети и одложете се што може да чека за подобар момент.

Девица

Непланираните трошоци целосно ве исфрлаат од рамнотежа. Не разбирате зошто, иако сте ангажирани до исцрпеност, финансиски не можете да составите крај со крај. Проблемот не е во малиот прилив на пари, туку во вашето претходно трошење.

Вага

Сонот што ве обзеде е проектиран и на љубовниот план, предупредува дневниот хороскоп. Спуштете се на земја, поради изразената варијабилност на расположението, вие сте почувствителни, што може да ги комплицира односите и да доведе веќе разнишана врска, во тешко искушение.

Шкорпија

Чувајте ја вашата нетрпеливост и импулсивност на минимум за да избегнете поголеми проблеми. Си давате слобода да ги барате заслугите што не сте ги стекнале. Време е да ја пронајдете убавината во откажувањето и давањето, дури и ако симболично подарите мали нешта.

Стрелец

Со арогантен став, иритирате средина која има се помалку трпение за вашите гафови, предупредува дневниот хороскоп. Ако не се прегрупирате на време, може да доживеете многу непријатна ситуација во текот на денот што ќе ве засрами. Намалете го темпото и прилагодете ја брзината.

Јарец

Обврските страдаат затоа што не сте концентрирани, предупредува дневниот хороскоп. Вашите мисли се далеку затоа што однапред планирате активности чија реализација е сеуште далеку. За да направите нешто конкретно, треба темелно да го подготвите теренот, а тоа не се постигнува со сонување соништа.

Водолија

Негативната енергија што ја предизвикавте се собира околу вас, посочува дневниот хороскоп. Ви се чини дека околината ве исцрпува, а вие го занемарувате фактот дека ги оптоварувате со вашето досадување. Запомнете, она што ви доаѓа е пропорционално со она што го давате.

Риба

Добивате покана за активно вклучување во проекти кои се развиваат во вашето деловно опкружување, објавува дневниот хороскоп. Од вас се очекува да бидете пионер во почетокот на нов вид на бизнис и поради некоја причина сметате дека тоа не е добро за вас. Слушајте ја вашата интуиција, повлечете се.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris