ХОРОСКОП ЗА 24-ТИ МАРТ: Лавот ќе го помине денот како мачка, а Бикот како тореадор!

24 март, 2021
940647c86d9e9afdffb84a2ba6ad3291efae3fd8

ОВЕН

Се чувствувате загрозени од некого. Победата е можна со голема борба доколку сте доволно упорни. Многумина ќе почувствуваат зголемена напнатост на работа во овој период, сето тоа како резултат на некои промени што се случуваат во компанијата во која сте ангажирани.

БИК

Транзитите ви даваат можност конечно да ги претставите вашите идеи, кои досега беа погрешно разбрани, на прифатлив начин и да добиете поддршка од колегите од кои најмалку очекувавте. Покрај тоа, бидете внимателни во сообраќајот.

БЛИЗНАЦИ

Вашиот партнер ве провоцира и искушува. Ако реагирате премногу брзо, нешто за што сте сакале да молчите може да излета без да можете да се исконтролирате. Бидете умерени така што врската да не завршува со раскинување, особено ако криете нешто што вашата сакана не смее да го открие.

РАК

Пред вас е ден за време на кој ќе се борите помеѓу потчинетоста и сечија волја и потребата да реагирате луто, мотивирани од критики кои со задоволство би ги насочиле кон другите. Резултатот е голем замор што ќе ве обземе во текот на вечерта.

ЛАВ

Принудени сте да поминувате часови во круг на луѓе кои не ви покажуваат почит што мислите дека го заслужувате. Игнорирањето на нив не е злонамерно, тие се луѓе чии интереси немаат контакт со вашите, па затоа не сте интересни да ви се суди.

ДЕВИЦА

Ставате розови очила и си дозволувате да потонете во областа на имагинацијата и соништата. Вие погрешно ја толкувате љубезноста на личноста која ви испраќа сигнал дека ве почитува со своето добронамерно однесување и верувате дека тоа се љубовни сигнали.

ВАГА

Вишокот слободно време ви дава простор да преиспитате дали патот по кој се движите е вистинскиот. Потребата за промена не доаѓа како резултат на навистина лоша состојба, но има многу подлабоки механизми кои, во моментот, не можете да ги видите.

ШКОРПИЈА

Вашите проблеми се при крај. Онаа малку ревност што остана во вас по периодот зад вас, ќе биде доволна за да започнете повторно. Искористете ја денешната пауза, темелно подгответе го теренот за претстојниот период.

СТРЕЛЕЦ

Постојат можни потези кои радикално ќе го променат вашиот професионален пат. Ако размислувате за готовински заеми, најдобро е да се откажете бидејќи по потпишувањето на договорот, ќе ве пречека непријатна клаузула што не сте ја забележале на време.

ЈАРЕЦ

Ако сте на почеток на нов проект, овој ден може да ви донесе можност да донесете една фаза до крај. И покрај фактот дека очекувавте многу и ја спречувавте реализацијата со вашите прекумерни амбиции, сега се согласувате на компромис и продолжувате понатаму.

ВОДОЛИЈА

Напнатоста сериозно расте во вас затоа што се соочувате со големи предизвици што треба да ги решите. Работите одлично под притисок, но во моментот кога ќе ги завршите работите, имате значителен пад на енергијата, што може да остави трага во вашето здравје.

РИБА

Вниманието е насочено кон проблематичната ситуација што се одвива во кругот на вашето семејство. Кулминацијата доаѓа во текот на попладневните часови затоа што ќе се појават присилни промени, ако не ги спроведете доброволно до тогаш.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris