ХОРОСКОП ЗА 28-МИ АВГУСТ: Девицата и Лавот се на работ на пресврт, а Овенот е во проблеми

28 август, 2021
5115c174e87b15c58310a8a90d02127034ebfe6f

Овен

Поради изразената варијабилност на расположението, вие сте почувствителни, што може да доведе до разнишана љубовна врска. На дното на вашето срце, се уште чувате силни спомени од далечното минато, па сеќавањето на неуспешната голема љубов ја вознемирува вашата нова.

Бик

Денот го одбележуваат напнати транзити кои укажуваат на стресни ситуации од кои нема лесно да излезете. Чувајте ја вашата нетрпеливост на минимум за да избегнете поголеми проблеми, особено кога станува збор за партнерства и љубов.

Близнаци

Имате можност да научите како од секое лошо излегува нешто добро. Проблемот со вашата моментална состојба е недостатокот на поддршка на која сметавте. Можеби е вистинско време да размислите што сакате, да бидете поласкани или искрено да бидете критикувани.

Рак

Се соочувате со нерамнотежа помеѓу она што го знаете рационално и она што го чувствувате интуитивно. Се двоумите, премногу е луцидно да донесете важна одлука базирана само на чувства, без начин да го докажете тоа. Не се правдајте пред никој, вашиот суд е непогрешлив, советува дневниот хороскоп.

Лав

Не сте сигурни каде да одите понатаму, се што знаете е дека ви треба промена. Немате услови за патување, а тоа е она што би ви помогнало во моментов. Не паѓајте во темно расположение, работите се одвиваат точно како што треба, наскоро ќе знаете што да правите, ветува дневниот хороскоп.

Девица

Се соочувате со понуда од која се плашите колку што сакате. Очекувате интензивна поддршка од членовите на семејството, иако сте свесни дека тоа нема да ви помогне многу. Бидете она што сте, советува дневниот хороскоп, опуштете се и изберете позиција со вашиот шарм.

Вага

Се чувствувате празно. Можеби сте завршиле важни задачи овие денови, па мислевте дека овој ден ќе биде спектакуларно радосен. Недостасува задоволство поради ненадејниот пад на адреналинот. За да закрепнете, веднаш измислете нови цели.

Шкорпија

Љубовниот живот е во центарот на вниманието, објавува дневниот хороскоп. Вашиот партнер долго време беше во сенка, страдаше од вашите професионални напори и проблемите што доаѓаа со него. Време е да надоместите, особено на крајот од денот кога ќе му треба вашата поддршка.

Стрелец

За да постигнете некои поголеми цели, ќе мора да жртвувате нешто, а тоа може да се поврзе со вашиот љубовен живот. Имагинативни сте, разноврсни и полни со идеи, така што постојат големи шанси да успеете во сите ваши намери, но обидете се да не тргувате со емоции.

Јарец

Отпрвин, нешто не беше по ваш вкус, а потоа кога работите се одвиваа онака како што вие сакавте, го загубивте интересот. Се соочувате со луѓе кои не го разбираат вашето променливо расположение, не знаат како да ве задоволат. Бидете фер и почитувајте ги туѓите потреби, советува дневниот хороскоп.

Водолија

Имагинативни сте, разноврсни и полни со идеи. Накратко, доброто расположение може да расипе необичен телефонски повик што не го очекувате. Вестите што ќе ги слушнете ќе бидат чудни, и не ви преостанува ништо друго освен да слушате и да заборавите што е можно поскоро.

Риба

Поволен ден за истражување и учење, ветува дневен хороскоп. Исто така, сигурно е дека ќе добиете понуда да се приклучите на хуманитарна организација каде што целосно би се изразиле, бидејќи вашата комуникација и убедливост се вредни за таа работа.