ХОРОСКОП ЗА 28-МИ МАРТ: Бикот очекува поддршка, а Шкорпијата е на чекор од грешка

28 март, 2021
12e458f3206220f35738c3430cc82172309a32bd

ОВЕН

За секој денар треба да работите напорно. Потпрете се единствено на своите способности, работа, напор и жртви, само на тој начин ќе постигнете задоволителен успех. Сите пари што ќе ви дојдат на побрз и полесен начин ќе си одат на тој начин.

БИК

Вие сте под голем притисок. Ваше е да спроведете одлуки што не ве засегаат само вас. Од друга страна, потребна ви е поддршка од партнер, но не ја добивате. Можеби ова е можност да преземете целосна одговорност и самите да ги завршите работите.

БЛИЗНАЦИ

Вашата концентрација не е на завидно ниво. Најмногу размислувате за уживање и релаксација. Во духот сте далеку од местото на живеење, па затоа би било пожелно да се спуштите на земја на крајот на денот, во спротивно ќе имате болно враќање во реалноста.

РАК

Се вртите во круг затоа што не прифаќате некои мали порази. Ова се некои крајно безначајни работи, и вие направивте драма со повеќе акции. Можеби е време да ги анализирате вашите внатрешни пориви, поради што вашето его не прифаќа отстапувања, дури и симболично.

ЛАВ

Вашите финансиски преокупации, партнерства и долгорочни инвестиции се интензивираат. Од вас се бара да промените некои свои навики и да се прилагодите на новите околности, и тоа секогаш ви е тешко, а често и невозможно. Бидете трпеливи и упорни.

ДЕВИЦА

За вас, ова е ден како и секој друг. Уморни сте од темпото со кое ве притискаат веќе некое време, а вашата сакана личност не ви се допаѓа. Не обвинувајте ги другите дека сè зависи од вас, вие го зедовте сето тоа на себе, па сега е време да истраете.

ВАГА

Копнеете по промени. Недостаток на средства ве спречува да направите нешто конкретно, поради што одлучувате за мали измени и преместувања што ќе донесат нова енергија во вашата околина. Ако вклучите членови на семејството, задоволството ќе биде колективно.

ШКОРПИЈА

Уморни сте од чекање. Ќе мислите дека ќе се смирите ако веднаш ги решите сите заплеткувања и сомнежи кои ве мачат веќе некое време. Не бидете нетрпеливи и избрзани, бидејќи грешките што би можеле да ги направите денес во иднина, ќе бидат непоправливи.

СТРЕЛЕЦ

Се ближи моментот на реализација на некои проекти, како и можноста за потпишување нов договор. Сепак, бидете трпеливи и одложете ги последните потези, бидејќи, иако сè оди според планот, сè уште не се исполнети сите предуслови за ставање крај на сè. Избегнувајте кратенки.

ЈАРЕЦ

Чекате ги промените што се приближуваат. И како што обично се случува, вашите минути стануваат како години. Ве мачи нетрпеливоста, потребно е да се најде начин да се опуштите. На пример, попладнето поминете го со некој близок или пријател.

ВОДОЛИЈА

Негативната енергија што ја започнавте се генерира околу вас. Ви се чини дека околината ве исцрпува, а вие го занемарувате фактот дека ги оптеретувате со вашето досаѓање. Запомнете, она што ве достигнува е пропорционално на она што го давате.

РИБА

Вие ги надминувате своите можности. Заморот што ве мачи веќе некое време го носи својот данок. Потребен ви е повеќе напор за секојдневните задачи од вообичаеното. Поради недостаток на сон, паѓа и вашата концентрација, па доколку не го решите тоа, ќе имате сериозен пад на енергијата.