ХОРОСКОП ЗА 3-ТИ АВГУСТ: За Бикот има прилив на енергија, а Стрелецот е под стрес

3 август, 2021
355ae4c3a6c839ec1bf651a3d12dff2a8e60dee9

Овен

Вашата самодоверба и арогантен став полека почнуваат да ја иритираат околината, која веќе некое време има значајно трпение за секого. Ако не го поправите своето однесување, може да доживеете многу непријатна ситуација која ќе ве натера да се засрамите.

Бик

Аспектите ви носат прилив на енергија што ви недостасуваше во минатото. За жал, паралелно пристигнуваат нови обврски, кои ќе ја засенат целата убавина на овој период. Пред вас е напорна работа за која нема да ја добиете очекуваната награда.

Близнаци

Вие измислувате причини за вашето незадоволство. Можеби вашите планови беа премногу амбициозни, така што делот од успехот што беше постигнат не го гледате како нешто позитивно. Ако не сте добиле се, за вас е како да не сте добиле ништо. Не претерувајте.

Рак

Презаситени сте со работа. Иако атмосферата е напната, вашата нетрпеливост може да ја направи ситуацијата уште потешка, не само за вас, туку и за околината. За да избегнете непријатности, мора да одолеете на бројните искушенија и провокации. Не влегувајте во непотребни дискусии.

Лав

Пред вас е прекрасна деловна понуда од која навистина сте сакале, но сега се плашите. Очекувате интензивна поддршка од саканата личност, иако сте свесни дека тоа нема да ви помогне многу. Бидете она што сте, опуштете се и освојте со вашиот шарм.

Девица

Соработниците ви кажуваат што да правите. И покрај тоа што не прашавте за туѓо мислење, полека но сигурно започнувате да правите потези што не се ваши. Не личи на вас да мислите со туѓа глава, па затоа е последен момент да ги промените тие врски.

Вага

Опкружени сте со луѓе кои ги привлекува вашата позитивна енергија. Поради пристојната финансиска состојба, вие сте во можност да организирате забава за нив. Во екстаза на добро расположение, може да заборавите кои се вашите вистински пријатели.

Шкорпија

Се чувствувате како некој да се обидува да ви се закани. Победата е можна со голема борба ако истраете. Многумина од вас ќе почувствуваат зголемена напнатост на работа во овој период, што е резултат на промените што се на повидок, и над кои немате контрола.

Стрелец

Наједноставните активности, кои, патем, бараат малку напор, денес се изведуваат со голема тешкотија. Не е лошо да размислите за одложување на се за друг ден, бидејќи грчот што не успевате да го надминете ќе произведе грешки што се недозволиви.

Јарец

Се потпирате на други луѓе. Можеби сте премногу уморни, па ова е вистинската причина за вашето повлекување и предавање на судбината. Работите може да бидат незгодно комплицирани ако не преземете одговорност и не ги завршите обврските на време, дури и ако за вас е непријатно.

Водолија

Имате многу планови и очекувате брза реализација. За жал, работите не се развиваат со очекуваното темпо. Додека чекате нешто да започне, губите драгоцено време, па пропуштате прилики што се побезбедни, а можеби и попрофитабилни од оние што сте ги замислиле.

Риба

Свесни сте за својата ароганција, но таа е посилна од вас. Самоконтролата е неопходна ако сакате да избегнете конфликт со претпоставените, од кои дури и ќе бидете казнети. Не правете им на другите она што не сакате некој да ви го прави вам.