ХОРОСКОП ЗА 5-ТИ МАЈ: Јарецот е губитник на денот, а еден знак ПОБЕДНИК

5 мај, 2021
ee5926f27e1ab8aad5a9a8fe3df33a4592f2d803

ОВЕН

Негативната енергија што ја започнавте се генерира околу вас. Ви се чини дека околината ве исцрпува, а вие го занемарувате фактот дека ги оптеретувате сите со вашето досаѓање. Запомнете, она што ви стигнува е пропорционално на она што го давате.

БИК

Вклучете соработници и направете колективен план за работа. Успехот е можен само на овој начин. Ќе ја завршите вашата работа заедно со големо задоволство, така што успехот е на повидок. Внимавајте на финансиите, ве чека непланиран трошок.

БЛИЗНАЦИ

Одвојувате слободно време за себе, но не се организирате на вистински начин. Пасивноста може да ги наполни туѓите батерии, но за вас може да биде извор на голема напнатост, која ако не ја извадите од вас, се заканува да прерасне во агресија.

РАК

Вашиот став кон обврските не е на највисоко ниво. Соработниците ве покриваат, но тоа нема да трае вечно. Променете го вашиот став, извршете ја работата поодговорно и без непотребни разговори за да не ви предизвикуваат шегите негативни последици.

ЛАВ

Имагинативни сте, разноврсни и полни со идеи, така што постои голема можност да ги искористите добро. Сепак, за да постигнете некои поголеми цели, ќе мора да жртвувате нешто, а тоа е најверојатно нешто што е поврзано со вашиот приватен и љубовен живот.

ДЕВИЦА

Се обидувате да внесете иновации за кои долго време размислувавте. Чекате погоден момент да го претставите предлогот пред луѓето кои се одговорни за тоа. Не смеете да чекате премногу долго, да преземете иницијатива и да го најавите разговорот.

ВАГА

Љубовниот живот е во центарот на вниманието. Вашиот партнер веќе подолго време е во сенка, тој страдаше од вашите професионални напори и од проблемите што доаѓаа со него. Време е да му надокнадите, особено на крајот на денот кога ќе му треба вашата удобност.

ШКОРПИЈА

Добивате вести што се, практично, патоказ. Свесни сте дека оваа информација означува каде одите понатаму, но не ви е јасно која е крајната цел. Прифатете го предизвикот и оставете времето да ви донесе одговори на сите прашања што ве вознемируваат денес.

СТРЕЛЕЦ

Имате можност да ја интензивирате работата на проекти кои долго време се обидувавте да ги завршите. Ова значи дека, некое време, ќе мора да извршите две одделни, но подеднакво важни работи. Малку напор, на долг рок, носи успех.

ЈАРЕЦ

Не ви е јасно како успеавте да ја пропуштите понудата што неодамна ја пропуштивте. Ќе имате разговор на оваа тема во кој нема да ви биде пријатно. Ако сте подготвени да поднесете критики и да понудите логично оправдување, шансата не е изгубена.

ВОДОЛИЈА

Принудени сте да поминувате часови во круг на луѓе кои не ви покажуваат почит што мислите дека го заслужувате. Игнорирањето на нив не е злонамерно, тие се луѓе чии интереси немаат контакт со вашите, па затоа не сте интересни и да ви се суди.

РИБА

Минимизирајте ја вашата нетрпеливост и импулсивност за да избегнете поголеми неволји. Си давате слобода да ги барате заслугите што не сте ги заработиле. Време е да ја пронајдете убавината во откажувањето и давањето, дури и ако симболично подарувате ситници.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi