ХОРОСКОП ЗА 8-МИ МАЈ: Девицата ја очекува разговор, Шкорпијата успех, а на Близнаците ќе им биде откриена тајната врска

8 мај, 2021
virgo-horoscope-972596-1617996601

ОВЕН

Имате многу планови и очекувате наскоро да лансирате некои од нив. За жал, денес немате големи чекори, освен што неколку искуства на други луѓе ќе ве натераат да размислите дали патот што сте го смислиле е најповолен за вас.

БИК

Имате многу одговорности пред вас. Ќе ви се чини дека не кревате глава од работа, а всушност нема да се случи ништо посебно. Илузијата дека сте преоптоварени доаѓа од заситеност со моменталната ситуација, затоа итно ви треба или промена на работа или кратка пауза.

БЛИЗНАЦИ

Врската што ја чувавте тајна се заканува да стане јавна. Вашиот партнер ве сака повеќе отколку што го сакате, но вие не уживате во тоа. Неговите очекувања стануваат голем товар за вас, па сето ова ќе биде силна причина сериозно да размислите за раскинување.

РАК

Ако успеете да го започнете денот без одложувања и одложувања, може да ви се отворат интересни можности, особено ако вашата деловна активност е поврзана со странство. Не вклучувајте ги вашите пријатели во вашите напори, решете ги вашите проблеми сами.

ЛАВ

Партнерот очекува конкретен чекор за обликување и формализирање на врската. Не попуштајте на притисокот ако не сте сигурни дека тоа е она што го сакате. Дополнителна тензија е предизвикана од финансиската состојба, која денес е значително комплицирана.

ДЕВИЦА

Ве чека разговор со претпоставен. Ќе добиете понуда што нема да биде примамлива на прв поглед, сепак, ако обрнете внимание и го прифатите ова, тоа ќе ви се исплати на долг рок. Оваа работа ќе ја отвори вратата за нови потфати.

ВАГА

Треба да контролирате сè околу вас и немате механизми за да го поддржите тоа. Лошата вест е дека ќе мора да се откажете од својот став што беше доста бескомпромисен. Вниманието насочете го кон вашата сакана личност, тие имаат потреба од поддршка.

ШКОРПИЈА

Комуникацијата со луѓе во странство може да биде многу корисна. Деловните планови се развиваат во насоката што ја посакувате. Сепак, не ги сфаќајте работите здраво за готово, засега чувајте ги вашите планови далеку од очите на јавноста.

СТРЕЛЕЦ

Иако сè изгледа ветувачки, не е поволен ден за договори и какви било трансфери. Одложете го некое време бидејќи ако започнете нови преговори сега, може да ве очекуваат големи компликации. Во моментов, надвор од вашиот вид се информации што се клучни за вашиот проект.

ЈАРЕЦ

Ви доаѓаат непријатни вести. Идејата што ја имавте, а се однесува на вашето семејство, станува неизводлива со овој пресврт. Имате мешање на работа и приватен живот, па дозволивте семејните проблеми да ги решаваат соработниците.

ВОДОЛИЈА

Конечно би можеле да донесете одлука што ја одложувате толку долго. Откако ќе се скршите и надминете себеси и својата неодлучност, ќе сфатите колку убавина има во преземањето одговорност. На овој начин, вие му давате слобода, и на себе и на вашиот партнер.

РИБА

Премногу сте сериозни. Денот е совршен да си оддадете малку одмор, да се тргнете од работа и да поминете часови во друштво на пријатели кои не ве оптоваруваат со ништо. Работата нема да бега, никој нема да забележи дека не сте таму и ќе се вратите освежени.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi