ХОРОСКОП ЗА 8-МИ СЕПТЕМВРИ: Бикот станува злобен, Лавот наивен, а денот поминува во знакот на Стрелецот

8 октомври, 2021
96164a852015787091a04bd8d9f89a32d8928c63

Овен

Ситуацијата не е баш стабилна, но сепак тоа е во втор план за вас. Вашите финансии наскоро ќе се подобрат, па затоа ќе се чувствувате побезбедно и затоа сте задоволни. Денот не е поволен за започнување на некои значајни чекори во деловниот план, советува дневниот хороскоп.

Бик

Свесни сте за својата ароганција, но таа е посилна од вас. Самоконтролата е неопходна ако сакате да избегнете конфликт со претпоставените, од кои дури и ќе бидете казнети. Не правете им на другите она што не сакате некој да ви го прави вам.

Близнаци

Добрите вести доаѓаат од странство, ветува дневниот хороскоп. Некој смета дека вашите идеи се интересни. Не очекувајте бајките да се случуваат преку ноќ. Пристапете кон се рационално и трпеливо правете потези. Ако успеете, резултатот нема да се пропушти.

Рак

Можеби изгледа како примамлива идеја да се вратите во љубовна врска со личност со која истата во минатото заврши на непријатен начин. Пред да подлегнете на искушението, проверете дали вашата потреба произлегла од чиста досада, советува дневниот хороскоп.

Лав

Направете компромис онаму каде што не припаѓа, посочува дневниот хороскоп. Поробени сте од некои верувања кои не се рационални. Ако не ги слушате советите на еден пријател денес и би можеле да го дознаете сето тоа на непријатен начин. Верувајте во добра волја на другите луѓе.

Девица

За да постигнете некои поголеми цели, ќе мора да жртвувате нешто, а тоа може да се поврзе со вашиот љубовен живот. Имагинативни сте, разноврсни и полни со идеи, така што постојат големи шанси да успеете во сите ваши намери, но обидете се да не тргувате со емоции.

Вага

Долго се спротивставувавте на импровизациите и ги принудувавте вашите идеи. Сега, кога туѓото решение е најнеповолно, мора да го прифатите. Мора да ја преземете вината за новонастанатата ситуација, затоа што предизвикавте незадоволство кај претпоставените со вашиот негативен став, предупредува дневниот хороскоп.

Шкорпија

Благодарение на вашите способности, добивате мала благодарница во форма на симболичен подарок. Ве импресионира признанието, без оглед на фактот дека износот на вашиот напор е многу поголем од подарокот што го добивате. Мудро заблагодарете се, вистинскиот надомест допрва доаѓа.

Стрелец

Ова е ваш ден, ветува дневниот хороскоп. Коцките се наредени еден по друг, работите се решаваат сами по себе. Пријатно сте изненадени затоа што не очекувавте таков подарок од небото. Немојте да бидете занесени од сегашниот резултат, бидејќи тоа не дојде со вашата посветеност, туку беше проценето според факторот на среќа.

Јарец

Преокупирани сте со финансии, партнерства и дилемата за некаква инвестиција. Од вас се очекува да се прилагодите, а вашата реакција е потребата да избегате. Советот е да истраете во се, бидејќи добивката што можете да ја постигнете не е занемарлива, посочува дневниот хороскоп.

Водолија

Вашиот став кон обврските изгледа премногу опуштено. Направете ја работата поодговорно и без непотребен разговор. Ретко кој знае дека вашиот хумор, всушност, е одбранбен механизам, бидејќи не можете да ги скриете стравовите и напнатоста на друг начин.

Риба

Уморни сте од темпото што ве притиска, посочува дневниот хороскоп. Ова е период од годината кога ви треба пауза. Ден поминат со семејство и опуштена атмосфера, тоа е она што би ве зајакнало. Мислите дека е невозможно и заборавате дека немањето избор е избор.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris