ХОРОСКОП ЗА 9-ТИ АПРИЛ: Ракот е спремен на прељуба, а Лавот седи на две столици

9 април, 2021
e56bc9241165becec018dbcfa7860483cc986834

ОВЕН

Имате можност да ја интензивирате работата на проекти кои долго време се обидувавте да ги завршите. Ова значи дека, некое време, ќе мора да завршите две одделни, но подеднакво важни работи. Малку напор, на долг рок, носи успех.

БИК

Со помош на член на семејство, ќе останете оптимисти, иако факт е дека ситуацијата е сериозна. Ако вашата работа е поврзана со нешто креативно, можна е позитивна промена. Осигурете се да ги завршите сите денешни задачи за да избегнете непријатности да доцните.

БЛИЗНАЦИ

Во атмосфера на општ хаос, вашата рационалност непогрешливо ги одделува основните од ирелевантните, но вашите соработници немаат таков талент. Ве полудува, ако не најдете начин да го истурите својот гнев, ќе излезе онаму каде што најмалку очекувате. Во куќата.

РАК

Ве привлекува личност која не е слободна. Иако ви се чини дека тоа би била врска која ќе трае доживотно, не заборавајте дека така размислувате на почетокот на запознавањето. Не залажувајте се, туку насочете го своето романтично расположение кон нешто попрактично.

ЛАВ

Ве заинтригира некој нов и моментално се обидувате да седите на две столици. Не се занесувајте со нови љубовни авантури затоа што во срцето сè уште чувате силни спомени од минатото. Сожалување за некој со кого веќе долго време немате контакт може да ја збуни секоја нова романса.

ДЕВИЦА

Лошите односи во вашето работно опкружување стануваат неподносливи, така што немате друг избор освен да размислите за заминување. Ситуацијата не е поволна и вие сте свесни дека со напуштање би ја комплицирале веќе незавидната финансиска состојба.

ВАГА

Отворено соочување со луѓе кои се хиерархиски над вас, може дополнително да ги комплицирате веќе затегнатите односи што не можете сами да ги решите. Без разлика дали сте во право, задржете го своето мислење за себе, барем денес.

ШКОРПИЈА

Ви се отвораат нови можности. Зборувате со пријателите за бизнис што има врска со странство. Ова значи потреба за патување до некоја далечна дестинација. Реагирајте брзо, не дозволувајте двоумењето да ја уништи таквата ретка можност.

СТРЕЛЕЦ

Сите активности се спроведуваат во рамките на проектот во кој веќе долго време сте вклучени. Од вас се очекува да направите потези за да го докажете своето место во тимот. Бидете внимателни, полето на дејствување е ограничено и вашите можности може да се доведат во прашање.

ЈАРЕЦ

Неискреноста во вашата околина станува неподнослива. Не обвинувајте други луѓе затоа што ве лажат само онолку колку што сакате да бидете измамени. Размислете за тоа, можеби сте принудиле некого да направи такви потези со вашите ставови.

ВОДОЛИЈА

Самодовербата и оптимизмот се враќаат кај вас. Имате можност да ги измазните старите недоразбирања и да ги рестартирате активностите со луѓе што ги елиминиравте пред некое време. Вашата убедливост може да ги донесе првите резултати ако сте искрени во сè.

РИБА

Не сте сигурни каде да одите понатаму, сè што знаете е дека ви треба промена. Немате услови за патување, а тоа е она што во моментот би ви помогнало. Не паѓајте во темно расположение, работите се одвиваат точно како што треба, наскоро ќе знаете што да правите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi