Интелигентните жени имаат една, не многу убава, заедничка навика: Дали и вие го правите ова?

1 јуни, 2021
41089caaae2bf5ddb89a

Иако не е баш по бонтон, оваа навика може да ги олесни стресните ситуации и да ја подобри кондицијата.

Научниците од Универзитетот Рочестер пред неколку години спроведоа студија која го проучувала однесувањето, а еден од резултатите до кој дошле изненади многумина. Имено, тие велат дека сите високо интелигентни жени имаат една, не многу убава навика – многу пцујат!

Тоа е еден од начините на кои тие се смируваат во стресни ситуации и конфликти, и освен тоа, тие се повеќе склони да шетаат низ куќата голи и да јадат зачинета храна.

Друго истражување, спроведено од Универзитетот Кил, открило дека пцуењето има многу придобивки. Може, верувале или не, да ги подобри физичката форма и издржливоста, да ги зголеми концентрацијата и способностите додека работиме, пренесува Elle.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi