ИНТУИЦИЈАТА секогаш ни го покажува вистинскиот пат: Еве како да научите да ги ЧИТАТЕ ЗНАЦИТЕ КОИ ВИ ГИ ИСПРАЌА УНИВЕРЗУМОТ!

16 февруари, 2021
242003_shutterstock-1636741831_ls

Интуицијата нè предупредува на несреќи, но исто така нè упатува на вистинскиот пат. Наше е само да научиме да ги читаме тие знаци

Славниот Стивен Кинг еднаш истражувал за својот нов роман и се прашувал колку луѓе имаат можност да предвидат.

По тој повод, тој дојде до интересна информација. На пример, околу 2 проценти од патниците генерално доцнат на лет. Меѓутоа, кога се случија големи авионски несреќи, во тој случај скоро 15 проценти од патниците не пристигнаа на време за летот.

Некои имаа главоболка или имаа проблеми со стомакот, други едноставно не можеа да се стигнат на време, како нешто да ги влечеше назад.

Психологот Езра Шебалски верува дека станува збор за интуиција. Таа тврди дека сите го имаме тој „внатрешен глас“ кој не предупредува на несреќи, но исто така нè насочува кон вистинскиот пат. Наше е само да научиме да ги читаме тие знаци.

Интуицијата ни испраќа сигнали на многу начини. Тие можат да бидат насекаде околу нас, за да ги видиме треба да бидеме сконцентрирани. Затворете ги очите и побарајте го одговорот длабоко во вас. За некои, ова ќе изгледа бесмислено, но на овој начин можете да го дознаете одговорот на главното прашање, да пронајдете трага, да пронајдете идеја …

Веќе има одговор на секое прашање

Во денешно време, ние често зборуваме за интуиција и колку е важно да верувате во себе, за тоа добро внатрешно чувство што треба да се следи. Како и да е, колку често сте му верувале на вашето внатрешно чувство, а потоа добро се каете?

Следењето на интуицијата не е воопшто лесно, ниту пак е лесно патување. Слушањето и следењето на интуицијата може да бара правење на некои работи што другите нема да ги одобрат, донесување одлуки што се надвор од сите вообичаени рамки и општо прифатените норми, и тоа е всушност клучот. Важно е не само да ги видите знаците, туку и да ги разберете на вистински начин.

Интуицијата се нарекува и „Божји глас“, но се појавува многу тивко и често само за оние кои сакаат да ја слушнат.

Ако нешто ви изгледа погрешно, тогаш тоа е секако точно.

Интуицијата ни ги дава сите одговори и ни го покажува вистинскиот пат, и само на овој начин ќе научите да ја следите:

За да ги знаете одговорите, мора да достигнете состојба на празнина, во спротивно нема да ги видите знаците. Треба да се исклучите од светот околу вас и барем за момент да го отфрлите стресот.

Медитацијата помага во овој случај. Со ова се постигнува рамнотежа, но исто така и способност правилно да се согледаат сигналите и да се стане чувствителен на интуицијата. Кога сме опуштени, само тогаш сте подготвени да ги прифатите сигналите на Универзумот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi