Истерајте го ЗЛОТО од вашиот дом! Пет работи што според правилата на ФЕНГ ШУИ внесуваат позитивна енергија во куќата

15 април, 2021
7f2172f4ecd82e71e11df81c31943311599cefe0

Кинеската филозофија на уредување на домот се заснова на повикување на позитивни вибрации во домот

Позитивната енергија и добрите вибрации се клучни за релаксација и уживање во семејниот дом, особено по напорниот ден и бурниот начин на живот. Затоа не смее да има вистински негативни мисли, вибрации и генерално негативна енергија во домот, што се пренесува директно на семејните односи и расположение.

Ние ви донесуваме пет едноставни работи што треба да ги внесете во вашиот дом за да се ослободите од сите негативни мисли.

Свеќа

Свеќите се класифицираат како огнен елемент на фенг шуи, така што за добри вибрации во домот, потребно е да се донесе црвен свеќник. Црвената боја ќе го исполни домот со голема енергија, а квалитетен свеќник симболизира долг живот.

Огнени ѕвончиња

Ѕвоната на домот и дворот или дувачките звуци имаат повеќе примени во фенг шуи. Иако многумина сметаат дека најдоброто место за нив е надвор, бидејќи тие ќе играат со убави звуци со помош на ветрот, тие се одличен украс за домот, а според принципите на фенг шуи, тие се најдобриот начин да истераат негативна енергија надвор од домот.

Бамбус

Бамбусот е растение кое ќе ви донесе среќа и е најпознат лек за фенг шуи против лошата енергија, а симболизира благосостојба дома. Ова растение е симбол на среќа во фенг шуи. Елегантно дрво од бамбус ќе изгледа одлично во вашиот дом или канцеларија.

Огледала

Огледалата се аспирин во фенг шуи. Поставени на вистинските места, можат да го подигнат нивото на енергија. Огледалата исто така можат да донесат мир и освежување во домот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi