Изберете слика и откријте зошто немате среќа во љубовта: Овој тест ги открива вашите најдлабоки тајни!

12 февруари, 2021
mesec-830x0

Презентираните илустрации можат да ви помогнат да ги откриете потиснатите емоции што ве блокираат

Месечината во астрологијата е симбол на емоции, мајчинство и расположение.

Погледнете ја сликата и изберете ја Месечината што ве привлекува најмногу. Taa ja опишува вашата моментална емоционална состојба и може да ви помогне да откриете кои се препреките и потиснатите емоции што ве спречуваат да бидете среќни во љубовта.

Месечина бр. 1

Ако сте ја одбрале оваа илустрација, вие сте инфериорни во однос на вашите сопствени потреби. Инфалноста не е далеку од опишување на вашата личност, но сето ова е во спротивност со вашите големи очекувања на емотивно поле.

Ја чекате вашата сродна душа – не сте подготвени сами да ја побарате.

Се препуштате на соништата, но за да ги остварите, треба да имате поголема самодоверба и да преземете поголема иницијатива.

Месечина бр. 2

Не сте ја преболеле својата поранешна љубов, барате грешки во себе и затоа не сте подготвени да се отворите пред нови луѓе и нови емотивни искуства. Стравувате дека повторно ќе бидете повредени и напуштени, па затоа се повлекувате во вашиот свет.

Мора да се ослободите од духовите на минатото и да не дозволите да влијаат на вашата сегашност или иднина.

Месечина # ​​3

За да бидете среќни во љубовна врска, „другата страна“ мора да ви даде чувство на слобода. Тоа е единственото нешто за што копнеете. Веднаш штом почувствувате дека ви е ускратена слободата, се вртите и заминувате.

Не сте подготвени за компромис и очекувате партнерството да успее. Обидете се да ги ревидирате ставовите – за да опстане љубовната врска, повремените компромиси се неизбежни.

Месечина # ​​4

Малку сте разочарани од светот и од луѓето. Иако отсекогаш сте биле искрени и отворени, кармичката правда во која толку многу верувате ве заобиколи. Сè што досега баравте во „втората половина“ е визија за идеална врска што не постои во реалноста.

Важно е да ги прифатите нештата и луѓето такви какви што се. Љубовта неочекувано ви доаѓа, затоа подајте рака за добредојде и уживајте.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi