КАКО ДА ПРИВЛЕЧЕТЕ ДОБРА СУДБИНА! Две работи што не смеете да ги правите за време на новата месечина!

13 март, 2021
ства

Како што се приближуваме кон крајот на зимата, нè чека прекрасен почеток, донесен од романтичната нова Месечина во Риби.

Пред нас се сончевите денови на пролетта, периодот кога цвета и се развива природата, а заедно со неа ќе процвета и нашиот оптимизам и желба за напредок.

Новата месечина во Риби носи прекрасни вести за вашето срце – разни можности и романтични возбудувања!

За време на новата Месечина, Сонцето, Венера и духовната планета Нептун исто така ќе бидат во Риби, што ќе има особено позитивно влијание врз љубовта и остварувањето на соништата.

Ви го претставуваме астролошкиот водич за новата Месечина во Риби – Еве што да направите и што да избегнете!

  1. Нека ве води интуицијата

Енергијата на Рибите е длабоко интуитивна и емоционална. Стелиумот на планетата во Риби ни овозможува на сите да стапиме во контакт со нашите чувствителни страни на длабок и трансцендентален начин. Наместо да се потпирате на логиката, разумот и практичноста, сега е време да се фокусирате на вашите емоции и интуиција. Исклучете го телефонот, прошетајте се во природа или запишете ги своите чувства во дневник.

  1. Поврзете се со вашата духовна страна

Новата месечина е одлично време да стапите во контакт со вашата духовна страна. Но, поради особено мистичната природа на енергијата Риби, оваа месечинска енергија е уште позрела за активностите на повисокиот ум. Може да се обидете со сезонски ритуал за усогласување со моменталната енергија, да вежбате релаксирачка медитација на младата месечина за да го подобрите фокусот. Користете ритуали на заземјување и кристали за да привлечете позитивна енергија. Направете се што ви одговара и ви помага да се прилагодите на вибрациите на новата месечина.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris