КАКОВ СРЕЌНИК! Купил сад за само 35 долари, А ПОТОА СФАТИЛ ДЕКА ПОСЕДУВА ВИСТИНСКО БОГАТСТВО!

28 февруари, 2021
419680_porcelain-3845619-1920_f

Неименуван Американец минатата година купил сад за само 35 долари на продажба во градот Њу Хејвен, Конектикат. По купувањето, сопственикот ги испратил фотографиите од садот до експертите кои веднаш препознале дека има големо историско значење
Значи, исклучително ретка кинеска плоча од 15 век ќе биде понудена на аукциската продажба следниот месец, а се очекува да може да се продаде за половина милион долари.
Изработката на садот беше побарана од кинескиот кралски двор за време на владеењето на династијата Минг, а беше пронајдена минатата година.
Експертите утврдиле дека потекнува од дворот на царот Јонгл, кој владеел од 1403 до 1424 година. Ова е период познат по различните техники на правење порцелански предмети.
Садот што го нарекуваат и садот со лотос, поради мотивите на него што се поврзани со овој цвет, може да достигнат цена од половина милион долари.
Кар Јангл е заслужна за унапредување на порцеланскиот занает. Нарачала големи количини порцелански предмети.
За неа е несфатливо како се случило некој да купи сад на продажба во дворот.
Според експертите, има уште шест слични чинии пронајдени во Тајван и Велика Британија. Овој сад ќе се најде на аукција на 17 март.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi