Ќе доминираат за денот на вљубените: Родените во овие 3 знаци се магнет за мажите!

11 февруари, 2021
profimedia-0152035980

Денот на вљубените се ближи наскоро, а додека некои планираат како да го поминат тој ден со својата девојка или момче, други се сами. Ако се прашувате зошто можеби сè уште не сте пронашле сродна душа, астрологијата може да ви даде одговор.

Жените родени во знакот на Бик, Близнаци и Јарец наводно е тешко да им се одолее и скоро сите мажи паѓаат на нивниот шарм, па затоа им е многу полесно да најдат партнер.

Еве зошто.

Бик

Нема маж кој може да одолее на нејзиниот шарм, убавина или сила. Оваа жена е секогаш најгласната личност во собата. Таа привлекува мажи со својот хумор и има силни лидерски способности, поради што е склона кон организација и контрола. Таа е некоја што е убава однадвор, но и одвнатре.

Близнаци

Таа има традиционална убавина што обично може да ја видите само на стари филмови и секогаш се однесува како вистинска дама. Таа многу добро ги чита луѓето, затоа не обидувајте се да и продадете неколку приказни затоа што таа нема да ги „купи“. Жените родени во овој хороскопски знак имаат зачудувачки очи, па кога ќе ги погледнете нема да можете да им одолеете. Веднаш ќе се заљубите во неа.

Јарец

Не сака стендови за една ноќ, па затоа никогаш нема да биде со некого само за краткотрајно задоволство. Таа повеќе би сакала да остане сама отколку да се задоволи со помалку отколку што заслужува. Таа е интелигентна, па кога зборувате, ќе биде интересно и ќе научите работи што порано не сте ги знаеле. Таа сака мажи кои имаат нешто паметно да кажат. Таа знае дека изгледот може да се промени, но начинот на размислување на мажот нема да се промени толку лесно. Таа е силна и секогаш ги постигнува своите цели, без оглед колку време и треба. Оваа жена никогаш не би била во насилна или токсична врска, бидејќи е доволно ценета за да не дозволи маж да ја контролира.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi