Кое е најдоброто време од годината за свадба? ЗА ВАГИТЕ ЕСЕН, ЗА РАК ЛЕТО И ЗА ВОДОЛИЈА …

30 март, 2021
ПИТ

За некои, хороскопот е само безопасна забава, но има многу кои ќе ги земат предвид астролошките совети кога донесуваат важни одлуки. Една од тие одлуки е датумот на венчавка. Повеќето избираат датум во тоа време во зависност од сезоната што ја сакаат.

ОГНЕНИ ЗНАЦИ
На огнените знаци им треба моќна, огнена енергија за време на венчавката, па летото е најдобро време за тоа.

Почетокот на летото, односно јуни, најмногу им одговара на овните. Свадба на летната краткоденица, за време на најдолгиот ден во годината, би одговарала на тој динамичен знак.

Лавот е среќен затоа што може да ги комбинира летото и владеењето на Лавовите, и да избере свадба во периодот од крајот на јули до крајот на август.

Ако зимскиот термин не им одговара за време на нивното владеење, Стрелците можат да изберат кој било летен месец за свадбата.

ВОЗДУШНИ ЗНАЦИ
Воздушните знаци се чини имаат најмногу простор да размислуваат за датумите, имајќи предвид дека, според астрологот, тие можат да изберат кое било време од годината.

Вагите по природа се многу софистицирани и елегантни, а раната есен се смета за еден од најдобрите периоди за поелегантни свадби.

Нема правила за Водолијата во ништо, дури ни при изборот на датум за венчавка. Тие се непредвидливи и спонтани, а се чини дека универзумот знае дека е подобро да ги оставиме да работат самостојно.

ЗЕМЈЕНИ ЗНАЦИ
Пролетта и есента се идеални за знаците на земјата, особено ако сакаат да бидат поврзани со природата и да направат свадба на отворено, што совршено би одговарало на нивниот карактер.

Биковите можат да изберат пролет што е поблиску до нивните месеци на раѓање. Есента се препорачува за Јарците и Девиците, во случај на Јарец подоцна есента.

ВОДЕНИ ЗНАЦИ
Според астрологот, Скорпиите биле создадени за зимска свадба. Како совршена опција за тој знак, тој наведува мала приватна зимска свадба во самракот покрај езерото.

Тој исто така им предлага зимски период на Рибите, а летната венчавка најмногу ќе им одговара на Раковите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi