КОЈА СТРАНА ОД МОЗОКОТ ВИ Е ДОМИНАНТНА? Погледнете го ОВА ВИДЕО и дознајте КАКВА ЛИЧНОСТ СТЕ! (ВИДЕО)

30 јули, 2021
462865_konj_f

Оптичките илузии можат да откријат многу за нашата личност, но и за нашето однесување. Оваа оптичка илузија ќе ви покаже која е вашата доминантна страна на мозокот и како таа влијае на вашата личност

Се што треба да направите е да го погледнете ова видео и да размислите дали ви се чини дека коњот оди нанапред или наназад.

Ако видите како коњот оди напред, вие сте личност чија доминантна е левата страна на мозокот. Левата страна на мозокот е аналитичка страна, што значи дека претпочитате логично размислување и секогаш имате се испланирано. Вие сте вешти во решавање алгебарски проблеми, пишување критички есеи и спроведување научни експерименти.

Ако видите како коњот оди наназад, вашата десна страна на мозокот е доминантна. Десната страна е интуитивна, имагинативна и креативна. Сакате да размислувате надвор од кутијата и да ги правите работите на свој начин. Сакате уметност, музика и често сонувате за разни работи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi