КОЛКУ СТЕ ВИСОКИ, од тоа ви зависат: работното место, приходите, животниот век и сексот!

22 февруари, 2021
448377_visina_ls

Без разлика дали сте високи, ниски или припаѓате на она што се нарекува просек – висината може многу да влијае на нас, на нашите животи и на нашата иднина.

Високите индивидуи имаат доминација од нивна страна – особено во областа на работата, поради што тие се почесто успешни. Но, пониските живеат подолго, а пониските мажи се подобри сопрузи. Можете ли да погодите кој има повеќе секс?

Колку и да сакаме сакаме, не можеме да влијаеме на висината – тоа во голема мера е одредено од генетиката, а дали некој ќе го достигне својот потенцијал зависи од исхраната во развојните години.

Без разлика дали сте високи, ниски или припаѓате на она што се нарекува просек – висината може многу да влијае на нас, на нашите животи и на нашата иднина.

Деловен успех и богатство

Високите луѓе се подоминантни, поздрави и поинтелигентни и имаат поголема веројатност да ја победат конкуренцијата на работното место, покажа една студија. Покрај тоа што заработуваат повеќе, поради нивната висина, тие почесто се сметаат за лидери. Поради своите поуспешни животи, високите луѓе се почести и посреќни затоа што минуваат низ животот многу полесно, покажаа некои истражувања.

Сексуална привлечност

Според многу студии, високите мажи се попривлечни за жените. Иако може да се заклучи поинаку, резултатите покажаа дека повеќе жени се попривлечни. Ова е поткрепено со фактот дека супермоделите се жени кои спаѓаат во категоријата повисоки жени, но кога станува збор за дружење, мажите претпочитаат да бираат жени со просечна висина. Интересно, истражувањето покажува дека пониските мажи создаваат подобар сопруг.

Сексуален живот

Дали ве привлекуваат пониски или повисоки луѓе? Двата пола веројатно ќе се согласат за една работа: Подобро е мажот да биде повисок од жената. Се чини дека одговорот е даден од истражување спроведено од BodyLogic MD, а резултатите нема да изненадат многумина: високите имаат подобар секс. Анкетите исто така покажаа дека водат љубов во просек и почесто.

Умешност

Замислете го вашето тело како автомобил. Колку е поголемо побавно, толку потешко. Високите луѓе се поподложни на повреди затоа што, без оглед дали сакаат да признаат или не, тие се повеќе несмасни. Постарите жени се повеќе изложени на ризик од фрактура на колк отколку пониските жени.

Долговечност и здравје

Пониските лица се подолговечни, барем судејќи според фактот дека селото во Сардинија, Вилагранд Стрисаили, е познато по тоа што има најголем број стогодишници во цела Европа, а просечната висина на мажите во тоа село е 160 сантиметри. Иако медитеранската храна и начин на живот секако придонесуваат за нивната долговечност, постојат истражувања дека високите луѓе имаат пократки теломери, ДНК материјалот што ги прави пократки.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi