КОНЕЧНО OСЛОБОДУВАЊЕ? Меркур денес започнува да се движи напред

21 јуни, 2021
28008_merkur_f

Од денес, Меркур оди напред со 16′ Близнаци. Кога ќе се врати на местото од каде тргна наназад, а тоа ќе се случи на 7 јули, ќе ја разбереме вистинската симболика и значење на сите оние околности што ги сретнавме во периодот на неговото ретроградно движење.

Времето на ретрограден Меркур заврши. Од денес, тој оди напред со 16′ Близнаци, што значи дека сè што стоело, што се очекувало, но не се случило, сè што не сме успеале да го решиме до крајот, сега почнува да се расплетува.

Ги добиваме потребните информации. Имаме поголема мотивација за работа. Не одлагаме, дејствуваме.

Можен е важен разговор, состанок, порака или патување.

Ни станува појасно и посигурно што да правиме за да го добиеме она што ни треба.

Комуникацијата станува појасна и поотворена и започнува циклус на нови случувања.

Донесуваме одлуки во врска со понатамошно образование, обука, купување / продавање автомобили, мобилни телефони или компјутери.

Позицијата од која се движи напред е близу до степенот до кој се случи последното затемнување на Сонцето во знакот на Близнаци на 10 јуни, а Меркур беше негов владетел.

Сигурно е дека претстојните настани ќе бидат поврзани со темите покренати од ова особено затемнување на начин на кој сега можеме подобро да го разбереме и сфатиме.

Кога Меркур ќе се врати на местото од каде тргна наназад, а тоа ќе се случи на 7 јули, ќе ја разбереме вистинската симболика и значење на сите оние околности со кои ќе се соочиме во периодот на неговото ретроградно движење.

Еден циклус е завршен, а започнува нов. Важно е само да не застанеме на место кое не е добро за нас.

Важно е да се видиме себеси во нашите животи.

Важно е да кажеме што е важно и на тој начин да застанеме за себе.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi