КРАЈОТ НА ВЛАДЕЕЊЕТО НА РЕТРОГРАДНИОТ МЕРКУРИ ЌЕ ЈА ОТВОРИ ВРАТАТА НА СРЕЌАТА: 3 дена се клучни – вашите најважни желби ќе се исполнат

28 јуни, 2021
seks-i-grad-horoskop

Денес завршува најлошиот од сите аспекти – ретроградниот Меркур, а тоа ќе донесе големи промени за многу знаци. Важно е овие промени да бидат на подобро – помирување, напредок на работа, воопшто, среќата ќе ви се насмее.

Од денес, Меркур веќе не е ретрограден и на многумина ќе им олесни. Сè што не се одвиваше добро во последниот период, сите дефекти, раскинувања, лоши колегијални односи, според мислењето на астролозите, се заслуга на овој аспект. Тие исто така советуваат како да ја поправите „нарушената“ среќа.

Сите хороскопски знаци, без исклучоци, ќе имаат можност да привлечат среќа и да ја отворат вратата за нов живот. Сигурно ќе прочитате подобри вести во утрешниот хороскоп. Откријте што треба да направат …

Не плашете се да ги повторите и извршите сите работи што ги стававте на пауза за време на ретроградниот Меркур. Ако треба да спроведете деловни преговори, да направите големи набавки (стан, автомобил), како и да инвестирате пари, да одите на патувања или да барате нова работа – не двоумете се!

Не е лошо ни да се размислува за промена на активностите. Меркур сака претприемнички и активни луѓе, но под услов да се движат во вистинската насока.

Што можете да направите за да внесете среќа во животот?

Започнува периодот на исправување на грешките и отстранување на негативните ставови. Ако неодамна сте се скарале со некој близок, сега е време да се смирите. Направете го првиот чекор, дури и ако не се чувствувате виновни.

Исто така, не е лошо да ја преиспитате вашата околина. Ретроградна жива ќе ви стави розови очила, перцепцијата е малку искривена, затоа на крајот на опасниот период се препорачува да се отстранат токсичните луѓе од животот. исто така се препорачува да го искористите овој момент за да ставите крај на љубовна врска што не ве прави среќни веќе долго време …

Најважната работа во овој преоден рок, поточно од 23 до 26 јуни, е да ги држите емоциите под контрола. Обидете се да не ги изгубите нервите, бидете конструктивни и рационални – ова ќе ви помогне да ја зачувате својата виталност.

Обрнете внимание на помладите членови на семејството. Ако видите дека детето не покажува интерес за образование и станува каприциозно, не вршете притисок врз него во првите денови од излегувањето на оваа планета од ретроградното движење. Сето тоа ќе се среди на почетокот на следниот месец, кога Меркур целосно ќе ја изгуби својата моќ.

Крајот на ретроградноста треба да донесе одличен почеток – направете го она за што сте копнееле или нешто за што сте размислувале долго време. На пример, пријавете се во теретана, запишете се на курс или откажете се од лошите навики. Ѕвездите ќе ви помогнат во трансформацијата, доколку секако имате позитивен став.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi